Top Esports, Çin Ligi'nin ilk finalisti olmayı başardı League of Legends League of Legends Haberleri

Top Esports, Çin Ligi’nin ilk finalisti olmayı başardı

Bugün oynanan LPL yarı finalinde TES ve IG karşı karşıya geldi. 4 maçın sonunda mücadeleyi Top Esports kazandı.

Şu sıralar devam eden Çin Ligi elemelerinde belki de bir ilk yaşandı. Ligi birinci bitiren Invictus Gaming hayranlarını hüsrana uğrattı. Ligi dördüncü olarak tamamlayan JackeyLove ve Karsa’lı Top Esports ile TheShy, Rookie ve Baolan’lı Invıctus Gaming, bugün LPL yarı finalinde kozlarını paylaştı. Ligin birincisinin ve dördüncüsünün karşı karşıya geldiği bu seride TES hayranlarını sevindirdi. Herkes IG’nin rahat kazanacağını düşünse de işler öyle gerçekleşmedi. Oldukça iyi bir performans ortaya koyan Knight, serinin yıldızıydı.  İlk iki maçı kelimenin tam anlamıyla ezerek yenen TES, üçüncü maçta ters ayakta kaldı. Son maçı da rahat kazanan takım LPL’in ilk finalisti oldu ve JD Gaming ile FunPlus Phoenix ile oynanacak diğer yarı final maçını beklemeye başladı.

1.Maç

İlk maçta Karsa’nın favori şampiyonu Lee Sin’i elinden alan IG, sert bir kayaya çarptı. Hemen Rek’Sai alarak oyunu domine eden Karsa, daha ilk maçtan rakiplerine göz dağını verdi. Erken oyunda Rookie’nin LeBlanc’ı oyuna ağırlığını koydu. Kulelerde sürekli önde olan IG, 22. dakikada verdiği mükemmel bir Baron kararı ile farkı git gide açtı. Baron oyununu 2 kule ve 1 inhibitör ile taçlandırdı. Geri çıkması gereken IG, biraz açgözlü davrandı ve takım savaşını kaybetti. Knight, takım savaşını gerçekten mükemmel oynadı. Daha sonrasında Baron’u da alan TES, takım savaşını da kazandı. Farkı kapatıp 4 bin altın kadar öne geçti. Sonlara doğru biraz daha yavaş oynayarak farkı adım adım açan Top Esports, bir Baron’u daha hanesine ekleyip maçı rahat bir şekilde kapamayı başardı. Knight 8/0/9 gibi göz doldurucu bir skor ile oynadı.

2.Maç

İlk maçtan dersini çıkaran IG, 2. maçta Knight’ın üzerine oynadı. Erken oyunda orta koridora sık sık baskın atan Leyan, Rookie’yi oldukça rahatlatmış olacak ki, Rookie rakibini birebirde kesmeyi başardı. Her şey güzel gidiyor iken, Karsa’nın Lee Sin’i sahneye çıktı. İki kere tam zamanında karşı baskın atan Karsa hem ormancıyı hem de üst koridoru geri düşürmeyi başardı. Özellikle TheShy üzerine baskı kuran karsa Jayce’in güçlenmesini oldukça geciktirdi. Alt koridorda ise JackeyLove eski takımını sildi, süpürdü. 2’ye 2’de IG alt koridorunu kule altında kesen ikili, IG’yi biraz daha çıkılması zor bir duruma soktu. Dakika 13’te 7 bin altın farkı ile giren TES, Baron’u ve ejderleri rahatça aldı. Varlık bile gösteremeyen IG, maçı 25. dakikada kaybetti. Karsa mükemmele yakın bir performans gösterdi.

3.Maç

Üçüncü maçta Leyan, alt koridordaki çatışmalardan payını aldı. Erken oyunda kazandığı üstünlüğü iyi kullanan IG, ilk iki maçtan farklı olarak yaptığı takım savaşlarıyla TheShy’a kaynakları verebildi. Takım savaşlarını oldukça iyi oynayan IG, The Shy ve Rookie’nin rakibi arkadan kapaması ile bir bir takım savaşlarını kazanmayı başardı. JackeyLove’ın Miss Fortune’una oynama fırsatı vermediler. Takım kompozisyonu gereği hantal şampiyonlara sahip olan TES, Rookie’nin LeBlanc’ına dur diyemedi. Baron’u ve takım savaşlarını kazanarak altın farkını açan IG, maçı 33 dakika da kapamayı başardı. Puff, 7/0/11 gibi mükemmel bir skor ile oynadı. Son maç için JackeyLove’a göz dağı verdi.

4.Maç

Oyunun erken safhalarında LeBlanc’ın yan koridorlara yapacağı baskıyı çok iyi engelleyen Knight, 369 üzerindeki baskıyı biraz kırdı. Oyun genelinde sürekli TheShy üzerine oynayan takım koridor safhasında üst koridoru 4 kere öldürmeyi başardılar. IG için tek iyi haber alt koridordan geldi. 2’ye ‘de rakibi öldürmeyi başaran Puff ve Baolan ilk ejdere kapıları açtı. Ancak üst koridordaki fark giderek büyüdü. Haritanın üst kısımını kontrol altına alan TES, dakika 23’te Baron Nashor’u katletti. Baron ile tüm dış kuleleri aldıktan sonra oyunu biraz yavaşlatan TES, tek bir takım savaşı ile maçın kilidini tamamen açtı. Bir kez daha Baronu aldıktan sonra teker teker inhibitörleri alan Top Esports, Karsa’nın Lee Sin tekmesi ile maçı ve seriyi noktaladı. Rakip nişancıyı takımına servis eden Karsa güzel bir harekete imza attı.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir