League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta 3. Gün: CRW-SUP

2017 Kış Mevsimi 3. hafta karşılaşmaları 3. gün mücadeleleri ile tamamlanıyor. Günün ilk serisinde ise dün HWA karşısında güzel bir galibiyet alan Crew e-Sports Club ile Team AURORA karşısındaki zorlu mücadeleyi kazanan SuperMassive karşılaştı.

Orta koridorunu değiştirdikten sonra performansını yükselten CRW, 2. haftanın flaş takımı HWA’yı rahat bir şekilde geçmeyi başarmıştı. SuperMassive ise geçtiğimiz yıldan alıştığımız oyununu Vadi’ye taşımaya devam ediyor. Karşılaşmanın kısa özeti şu şekilde:

Crew e-Sports Club 0-1 SuperMassive

Serinin ilk maçında Malzahar seçimine karşılık SUP’un Lulu tercihini gördük. Alt koridorda Varus-Lulu ile etkili bir koridor olan ekip, Mojito’nun baskınından 1 skor çıkarmasına rağmen 5. dakikada 2 skor verdi. Ejderin arkasındaki takım savaşında çok iyi hareket eden SUP, buradan 4’e 3’lük takasla avantajlı çıkmayı başardı. Mojito’nun alt koridor kampı Madness’a skorlar kazanadırsa da, SUP 14. dakikada ilk kule kanını almayı başardı. Bu noktadan sonra çok iyi rotasyon yapan ekip, 17. dakikada üst koridordaki takım savaşında yine etkili bir şekilde çoğalmayı başardı. CRW ekibi kendi ormanında SUP oyuncularını tek başına yakalayarak aradan çıkarma taktiği ile skorlar bulsa da, 25. dakikadaki ejder etrafındaki takım savaşı maçın kopma noktası oldu. Harita görüşünü kazanan ve rakibinin savaş sisine görüş olmadan gelmeye mahkum bırakan SUP, buradaki savaşta 5 skor çıkardı ve Baron güçlendirmesini aldı. Güçlendirmeyi aldıktan sonra sistematik bir şekilde dış kuleleri yıkan ekip, 33. dakikada Baron güçlendirmesini tekrar aldıktan sonra 3 inhibitörü de açtı ve karşılaşmayı tamamladı.

SuperMassive 2-0 Crew e-Sports Club

Serinin ikinci maçında ilk kan, alt koridorda 2v2’yi çok iyi oynayan CRW’a gitti. Stomaged ise ilk maçta Mojito’nun yaptığı alt koridor kampını bu maçta SUP adına gerçekleştirirken, 6 dakikada 3 skor almayı başardı. Alt koridor odağını sürdüren SUP, 8. dakikada 4 kişi ile buradan üç skor çıkarırken, ilk kule kanını da almayı başardı. 21. dakikada orta koridorda iki skor aldıktan sonra iki kule alan SUP, inhibitör kulesini almak için fazla durunca CRW’ye 4 skor verdi. CRW ise bu skorları yavaş yavaş oyunda geri dönmek için kullandı. Orta koridorda Shen skorunu aldıktan sonra Baron alan CRW, orta koridorda iki kule alarak altın farkını azalttı. Karşılaşmanın kırılma anlarından birisi alt koridorda CRW’un SUP’a 4 skor vermesiydi. Elwind’i ayrık ittirmeye göndermesine rağmen rakibinin ormanında yeterli harita görüşü sağlayamayan ekip, bu hatasının cezasını ödedi. Orta koridorda 32. dakikadaki takım savaşında ise sahnede Elwind vardı. 5 kişinin arasına girmesine rağmen ölmeyen ve 2 skor çıkaran oyuncu, CRW’un burada 3-1’lik takastan önde çıkmasını sağladı. Baron’a başlayan takım ise ne yazık ki Naru’nun LB ile güçlendirmeyi çalmasını önleyemedi. Oyunun hakimiyeti tekrar SUP’a geçerken, takım 36. dakikada tüm inhibitör kulelerini yıktı. 40. dakikada Madness’ı tek başına öldüren Naru sayesinde sayı üstünlüğünü kazanan SUP, Baron aldıktan sonra 3 inhibitör açtı. 42. dakikada ise Kadim Ejder önündeki takım savaşında 5 skor alan SUP, maçı tamamladı ve seriyi 2-0 kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.