League of Legends League of Legends Haberleri

Team SoloMid, Koç Ssong’un yerine Lustboy’u getirdi

Team SoloMid, yaptığı açıklamayla Koçluk pozisyonundaki Kim “Ssong” Sang-soo’yu stratejik koçluğa çektiğini ve yerine yardımcı koç olan Ham “Lustboy” Jang-sik’i getirdiklerini duyurdu.

Takımın twitter hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

[su_quote]”Bir süredir League of Legends personelimizi yeniden yapılandırma doğrultusunda ilerleme kaydediyorduk. Lustboy oyunculara sahnede eşlik edecek ve SSONG stratejik koçumuz olmaya devam edecektir. Geri kalan tüm sorumlulukları ve takımla ilişkileri büyük ölçüde öncekiyle aynı olacaktır. “[/su_quote]

Team SoloMid yönetimi, 2018 Bahar Mevsimi’nde kadroya kattıkları koç Ssong’dan istedikleri performansı alamadığı ve taraftarın beklentilerini karşılayamadığı için yerine yardımcı koç olan Lustboy’u getirdi. Her ne kadar takım geçtiğimiz mevsim normal sezonu üçüncü sırada bitirmiş olsa da çeyrek finalde sürpriz sayılabilecek bir şekilde Clutch Gaming’e 3-1 kaybetmiş ve Mid Season Invitational turnuvasına katılma hayallerine veda etmişti. Yıllardır NA LCS’te ligi her zaman zirvede bitirmeye alışık olan ve domine eden takımın taraftarları da bu durumdan hoşnut değildi.

Bu mevsim henüz yeni başlamış olsa da çok umut verici bir görüntü sergilemeyen TSM’de koç pozisyonunda Lustboy tercihi taraftarlar arasında da heyecan yarattı. Hatırlanacağı üzere Lustboy, TSM’in en parlak ve başarılı günlerinde takımdaki destek rolünün vazgeçilmezi ve taraftarın sevgilisi bir oyuncuydu. Öte yandan SSONG’un takımda hala stratejik koç olarak kalması da TSM için bir avantaj yaratacaktır.

Arkasına aldığı bu taraftar desteği ve eski günlerden gelen kazanma alışkanlıklarıyla Lustboy’un yeni koç olarak neler yapacağını herbirlikte takip ediyor olacağız.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir