League of Legends

TSM, destek oyuncusu denemelerini başlattı

Yellowstar’ın takımdan ayrılacağını ve Avrupa’ya dönmek istediğini açıklamasının ardından, TSM, LoL takımında destek rolünü üstlenecek kişiyi herkese açık seçmelerle belirleyeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Fnatic takımıyla Avrupa LCS’te muhteşem bir başarıya imza atan Bora “Yellowstar” Kim, sezonun ardından TSM’den gelen teklifi değerlendirip Amerika’nın yolunu tutmuştu. Fnatic ile ligde hiç mağlubiyet yüzü görmeyen başarılı destek oyuncusu, takım kaptanı olarak çıktığı maçlarda etkili performanslar ortaya koymuştu ve Dünya Şampiyonası’nda da başarılı sonuçlar elde etmişti.

Bilindiği üzere Bjergsen hariç tüm takım üyelerinde değişikliğe giden TSM, yapılan iyi transferlere rağmen normal sezonda istediği başarıyı elde edememişti. Ligi altıncı sırada tamamlayan Amerika LCS’in köklü ekibi, playofflarda çeyrek finalde Cloud9 ve yarı finalde de sürpriz bir şekilde ligin flaş takımı Immortals’ı saf dışı bırakmıştı. Beşinci maça uzayan final serisinde ise Counter Logic Gaming’e 3-2 mağlup olan TSM, bahar mevsimini ikinci sırada tamamlamıştı.

Tüm bu dedikodular bir yana, Yellowstar’ın Fnatic’e geri döneceği de konuşuluyor. Söylentilere göre şu anki aktif destek oyuncusu Klaj, Fnatic’in Yükselme Ligi takımında oynayacak ve yerine YS geri gelecek. Fnatic’in Yükselme Ligi takımının ise Huma takımının üst koridor oyuncusu Werlyb, Impaler, Sozpurefect, Exork ve Klaj’dan oluşacağı söyleniyor.

Denemelere katılmak isteyen oyuncularda akıcı şekilde İngilizce konuşma becerisi arayan takım, kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak. Uzun süredir takımın hayranları tarafından TSM’e gelmesi istenen eski KT oyuncusu Piccaboo ise rol için en güçlü adaylardan.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.