League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: Şampiyonluk Ligi’nin yıldız oyuncuları yeni takım kuruyor

Hali hazırda Türkiye Şampiyonluk Ligi sezon arasında iken, ligdeki transfer dedikoduları hız kazanmaya başladı.Öne çıkan en çarpıcı dedikodu, yıldız oyuncularımızın yeni bir takım kuracağı olurken, takımların da hareketli bir transfer süreci geçirdiği konuşuluyor.

Lig içerisindeki kaynağımızdan aldığımız bilgilere göre ligin güçlü ekiplerinden Beşiktaş ve HWA, oyuncularını büyük ölçüde kaybetti. Beşiktaş’ın tüm takımı Türk oyunculardan kurmaya çalıştığı söylenirken, ligimizden bir grup yıldız oyuncunun sürpriz bir “süper takım” kurma niyetinde olduğu konuşuluyor. Ormancı pozisyonunda görev alacak oyuncusu belli olmayan bu yeni takımın kadrosu ise şimdilik Thaldrin, Naru, HolyPhoenix ve Dumbledoge‘dan oluşuyor.

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin lokomotif takımlarından Dark Passage, yıldız orta koridor oyuncusunu kaybetme tehlikesi yaşıyor. Ligdeki performansı ile tüm izleyicilerin beğenisini kazanan ve LCS’ten de teklif almasına rağmen Türkiye’de kalmayı tercih eden Naru, takımdan ayrılacak gibi duruyor. Yeni kurulan fakat kurulduğu sezon ligi domine eden Beşiktaş’ın ise en önemli iki oyuncusunu kaybedeceği belirtiliyor. Ormancı, orta koridor ve nişancı rolleri şu an için boşta olan Beşiktaş’ın Thaldrin ve Dumbledoge’u da kaybetmesi, takımın dağılması anlamına gelebilir. Nitekim bu senaryo gerçekleşirse kurulacağı söylenen yeni süper takımın, Beşiktaş’ın Türkiye Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini alacağı söyleniyor.

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en yetenekli ormancısı olarak gösterilen Rawbin IV’ün ise şansını LCS’te denemek istediği biliniyor. Fakat oyuncunun özellikle de Dumbledoge ile olan yakın arkadaşlığı, kurulacak olası bir süper takımın ormancısı olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. İlk akla gelen problem iletişim olarak gözükse de, takımdaki diğer dört oyuncunun iyi seviyede İngilizce konuşabildiği gerçeği, bu potansiyel problemi de ortadan kaldırabilir.

2015 Yaz Mevsimi’nde Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne yükselen Oyun Hizmetleri’nin ise Rawbin-Xyraz ikilisi ile anlaşmaya çalıştığı söyleniyor. Mevsim başında takımın metaya olan uyumu ve oyun görüşlerinin gelişmiş olması nedeniyle OHM, Türk izleyicisi tarafından takdir toplamıştı.

Tüm bu iddiaların henüz dedikodudan öteye geçmediğini ve hiçbir takım ile oyuncudan resmi bir açıklama olmadığını yeniden belirtelim. Türkiye Şampiyonluk Ligi ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir