League of Legends

Unicorns of Love’ın IEM San Jose kadrosu belli oldu

Takımda Hylissang ve Vizicsacsi hariç tüm oyuncular ile yollarını ayıran Unicorns of Love, IEM San Jose’ye katılacak kadroyu açıkladı. Ormancı rolüne Gilius’u transfer eden takım, orta koridora ise yeni nesil orta koridor oyuncularından yetenekli Fox’u transfer etti. Takımın nişancı rolüne ise 2015 Bahar Mevsimi’nde Fnatic’te mücadele eden ve takımla Mid-Season Invitational’da da oynayan Steelback getirildi.

2015 sezonunda LCS’e yükselen takım, IEM San Jose’deki performansıyla hayran kitlesini katlamıştı. Birbiri ile çok iyi anlaşan takım, kimsenin beklemediği şampiyon seçimleri ve oyundaki çılgın takım savaşları ile herkesi etkilemişti. Nitekim 2015 Avrupa LCS Bahar Mevsimi’nde final oynayan takım, aynı sinerjiyi Yaz Mevsimi’nde de sürdüremedi. Bu sinerjinin yokluğu takımın performansında düşüşe neden oldu ve Kikis takımdan ayrıldı. Yerine H0R0’yu getiren takım, Kikis ile sahip oldukları havayı yakalayamadı. Yine de görece başarılı bir mevsim geçiren takım, ligi 4. bitirdi.

Takımın sezon arasındaki ilk değişikliği nişancı rolündeydi. Vardags’ı yedeğe çeken takım, nişancı arayışına başladı. Ardından PowerOfEvil’in Origen’e transferi gerçekleştirdi. Bununla birlikte H0R0 ile de yollarını ayıran takımda sadece Hylissan ve Vizicsacsi kalmıştı.

Orman rolüne getirilen Gilius, oldukça tecrübeli ve uzun süredir oyunu profesyonel seviyede oynayan bir oyuncu. 2014 Dünya Şampiyonası’nda SK Gaming ile maçlara çıkma şansı bulunan oyuncu, Avrupa Challenger Ligi’nin en yetenekli ormancıları arasında gösteriliyor. SK Gaming’de beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremeyen Fox için kendini kanıtlama peşinde diyebiliriz. SK Gaming’te iken takım kaybetse bile istikrarlı iyi oyunundan vazgeçmeyen oyuncu, UOL’da beklediği fırsatı yakalayabilir. Öte yandan Steelback, bana kalırsa Avrupa LCS’de kıymeti en çok bilinmeyen oyuncu olabilir. Fnatic ile harika bir sezon geçiren, pasif oyun stili yüzünden eleştirilere maruz kalsa da istikrarlı bir biçimde takımının ihtiyacı olan “utility” nişancı rolünü oldukça iyi bir şekilde oynayan Steelback, Unicorns of Love için en iyi seçenek olabilir. Team Imagine ile istediğini bulamayan Steelback de yeni takımında kendini kanıtlama şansını bulacaktır.

Unicorns of Love’ın bu yeni kadrosunu 21-22 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Intel Extreme Masters San Jose turnuvasında izleme şansını bulacağız.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.