League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends Üniversite Ligi kayıtları açıldı

Riot Games tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan Üniversite Ligi kayıtları başladı.

Riot Games ve ESL işbirliği ile gerçekleştirilen Üniversite Ligi kayıtları 21 Aralık itibariyle açıldı. Kayıt dönemi 21 Aralık Pazartesi – 17 Ocak Pazar güne kadar devam edecek.

Üniversite Ligi adına bu sene bir ilk yaşanıyor. Önceki yıllarda kayıt olabilmek için her takımın kendi üniversitesindeki eSpor kulüplerinin seçmelerine katılması gerekiyordu. 2016 sezonunda ise buna gerek kalmayacak ve her takım kendi üniversite elçisinden veya kulüplerinden bağımsız olarak turnuvaya katılabilecek. Ayrıca aynı üniversiteden olan oyuncuların  yalnızca bir takımda oynama kuralı da bulunuyor. Kayıt aşamasından finale kadar olan bütün işlemler ise ESL sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

ESL iş birliği ile bu turnuvayı düzenleyecek olan Riot Games, Türkiye’de e-Spor adına yine önemli bir adım atıyor. 81 ildeki üniversiteler, toplamda dört bölgede mücadele edecek. Üniversite Ligi, ayrıca Türkiye’de gerçekleşecek ilk resmi üniversiteler arası e-Spor etkinliği olma özelliğini taşıyor. Üniversite Ligi’ne kayıt olmak ve daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Üniversite Turnuvası’nın 22 Ocak 2016 tarihinde start alacağını da hatırlatalım.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir