League of Legends League of Legends Haberleri

Upset, Giants’tan ayrıldı

EU LCS ekiplerinden Giants’ın yeni nişancısı Upset, ortada herhangi bir neden bulunmamasına rağmen takımdan ayrıldı. Organizasyon, Facebook üzerinden bir duyuru yaparken Upset’in takımdan ayrılış nedeni konusunda bir açıklama belirtilmedi. 

S6 bitişindeki transfer dönemi her açıdan eşsiz bir şekilde devam ediyor. Liglerin başlamasına bir aydan az bir süre kala takımlar son kadro değişikliklerini gerçekleştirirken, Giants Gaming yeni transferleri Upset ile yollarını ayırdı. 2016 Yaz Mevsimi’nin sürpriz ekiplerinden birisi olan Giants, herkesi şaşırtarak harika bir mevsim geçirmiş ve mevsim finallerine kalma başarısı göstermişti. Koreli nişancı S0nstar’ın yerine bu yıl Avrupalı nişancı getiren takım, geçtiğimiz hafta düzenlenen IEM Gyeonggi 2016’da oynamıştı. B grubunda mücadele eden takım ekibimiz Dark Passage, Kongdoo Masters ve Immortals ile gruptan çıkma mücadelesi vermişti. Oynadığı iyi oyuna rağmen yarı finale yükselemeyen ekibin performansı, nispeten yeni oyuncularla kurulu bir takımdan beklenilen performansın üzerindeydi. Özellikle takımın alt koridoru performans bakımından göze batmazken, lig ilerledikçe iyi bir sinerji dahi geliştirebilirdi.

Takımla turnuvaya çıkan Upset, yeni transfer olmasına rağmen herhangi bir neden belirtmeden Giants’tan ayrıldı. Dışarıdan bakıldığında olumsuz herhangi bir sebep öne çıkmazken, oyuncunun ayrılışı üzerine birçok spekülasyon gerçekleştiriliyor. Upset’in LCS’te oynamanın baskısını kaldıramayacağı düşüncesiyle takımdan ayrıldığı öne sürülürken, dolaşan bir başka dedikodu ise oyuncunun farklı bir takımla anlaşmak adına Giants’tan ayrıldığı yönünde.

Sebep ne olursa olsun, Upset’in Giants’tan ayrılması takım adına oldukça kötü bir haber. Ormancı rolüne Wisdom’ı getiren ekip, Night’ın da Koreli olmasından dolayı nişancı rolüne Avrupalı oyuncu getirmek zorunda. Boşta olan Avrupalı nişancı sayısının ne kadar az olduğunu göz önünde bulundurursak, organizasyonun bir kez daha Yükselme Ligi’nden ya da SoloQ’dan oyuncu transfer edeceğini söylememiz mümkün.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir