League of Legends League of Legends Haberleri

Uzi QG Reapers’a transfer oldu

League of Legends izleyicilerinin Royal Club’tan da hatırlayacağı yıldız nişancı Uzi, QG Reapers takımına transfer oldu.Oyuncunun, eski takımı OMG’den sezon bittikten sonra ayrılması bekleniyordu. Oyuncunun bir çok teklif aldığı, fakat kontratındaki bedelin yüksekliği yüzünden transferinin geciktiği de gelen bilgiler arasında.

Tecrübeli oyuncu Uzi, 2013 Dünya Şampiyonası’nda Royal Club ile harika bir performans sergilemişti. Takımının finale çıkmasındaki en büyük katkı Uzi’den gelmiş, ne var ki takım dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen SK Telecom T1’a finalde yenilmişti. 2014 Dünya Şampiyonası’nda ise yine finale çıkan Star Horn Royal Club ile oyuncu, üst üste iki defa Dünya Şampiyonası finaline yükselen oyuncu ünvanını da kazanmıştı. Ne yazık ki tıpkı 2013’teki gibi 2014’te de Uzi ve SHRC, bir başka Koreli Samsung White takımına yenildi. Bu iki turnuvada gösterdiği performans ile herkesin beğenisi toplayan oyuncu, Imp tarafından 2014 yılında dünyanın en iyi nişancısı olarak gösterilmişti. S3 ve S4’teki performansı, oyuncunun adına konuşur nitelikteydi. Uzi’nin Imp ve Deft gibi elit nişancılar ile yarıştığını da hatırlatalım.

Mekanik olarak mükemmele yakın bir oyuncu olan Uzi, beraber oynayacağı destek oyuncusu konusunda da oldukça seçiciydi. S2 ve S3 dönemlerinde 3 tane farklı destek oyuncusu ile oynayan oyuncu, Tabe ile aradığı sinerjiyi bulmuştu. Oyunda oldukça hırslı ve çabuk sinirlenen bir yapıya sahip olan oyuncu, Royal Club’ta oynadığı sürece takımın gerçek taşıyıcısıydı diyebiliriz. Son sezonunu OMG’de geçiren oyuncu, takım ile Dünya Şampiyonası’na katılma şansını elde edememişti.

QG Reapers ise oldukça iyi bir Yaz Mevsimi geçirmiş fakat Dünya Şampiyonası’na gidememişti. Bölgesel Eleme Turnuvası’nda Invictus Gaming’e 3-0 yenilen takım, hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Takım savaşı mekaniklerinin mükemmele yakın olması ile tanınan QG, son olarak Intel Extreme Master Cologne turnuvasına katılmış ve burada finale kalmıştı. Finalde Kore takımı Ever’a 3-2 yenilmesine rağmen oldukça iyi bir performans gösteren QG’nin Uzi’yi transfer şüphesiz takım için bir avantaj. Ne var ki bu transfer beraberinde soru işaretleri de getirdi. IEM Cologne’da TnT’nin performansı oldukça iyi olmasına rağmen takımın neden oyuncunun yerine transfer yaptığı merak konnusu. Elbette takımda Uzi’nin bulunması büyük bir avantaj, fakat oyuncunun OMG’den ayrılması için gereken paranın çok olması, bir yandan TnT’nin iyi performansı, “Bu transfere değer miydi?” sorusunu sormamıza neden oluyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir