League of Legends League of Legends Haberleri

Uzi, RNG’ye transfer oldu

LoL tarihinde adını efsane nişancılar arasına yazdırmış olan Jian “Uzi” Zihao, Çin takımlarından Royal Never Give Up’a transfer oldu.

Yaz mevsimi öncesi birçok profesyonel arenadan transfer haberleri art arda gelmeye devam ediyor. Son büyük transfer haberi ise hali hazırda MSI 2016 turnuvasının gerçekleştirildiği Çin’den geldi. LPL takımlarından RNG, eski adıyla Qiao Gu yeni adıyla Newbee ekibinden Uzi’yi kadrosuna kattı. RNG takımının ismini son zamanlarda sıklıkla duymaya başladık. Bu durumun en büyük sebebi ise kuşkusuz takımın MSI 2016’da göstermiş olduğu performanstı. Grup aşamasını birinci sırada bitiren Çin ekibi yarı finalde SKT T1’e elenmiş ve turnuvaya veda etmişti.

Royal Never Give Up ne kadar iyi bir takım olduğunu MSI’da göstermiş olsa da pek tabi ki zayıf noktaları da bulunuyordu. RNG’de en zayıf halkanın nişancı Wuxx olduğu konusu takımı izleyenlerin ortak düşüncesiydi. Bu nedenle oyuncu sürekli eleştiri oklarının hedefi halindeydi. RNG yarı finalde SK Telecom T1’e elenmesinin üzerinden fazla süre geçmeden çalışmalara başlamış olacak ki Uzi transferini çok kısa zaman içerisinde duyurdu. Royal Never Give Up’ın bu hamlesiyle nişancı konusunda nokta atışı transfer yaptığını söylemekte pek mümkün. Kariyerinde iki kez Dünya Şampiyonası ikinciliği ve çok fazla sayıda LPL şampiyonluğu bulunduran Uzi birçok otorite tarafından efsane nişancılar arasında gösteriliyor. Oyuncu, bu başarılarının yanı sıra mekanikleri ve kazanma hırsıyla da hafızalara kazınmıştı.

RNG bahar mevsiminde şampiyonluğa ulaşsa da MSI’da mutlak favoriler arasında gösterilmesine rağmen finale çıkamayarak bölgesini hayal kırıklığına uğratmıştı. Uzi’nin takıma katılmasıyla beraber takımın beklentileri daha da yükselttiği bariz bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir