League of Legends League of Legends Haberleri

Vardags Unicorns of Love’dan ayrıldı

Unicorns of Love’ın yetenekli nişancısı Vardags, takımdan ayrıldığını açıkladı. Birkaç saat önce Unicorns of Love’ın Fnatic’in yerine IEM San Jose’ye katılacağını açıklamıştık. Takımın turnuvaya katılacağı açıklamasından sonra, kendi durumu hakkında bir açıklama yapma zorunluluğu hisseden oyuncu, Unicorns of Love’dan ayrıldığını ve takım aradağını söyledi.

Unicorns of Love, 2015 Bahar Mevsimi’nde LCS’e yükselmişti. Takımdaki tüm oyuncuların iyi performansları ve birbirleri ile olan sinerjilerinin üst düzeyde olması, UOL’un bir anda League of Legends seyircilerinin favori takımı olmasını sağlamıştı. İlk olarak IEM San Jose’de boy gösteren takım, TSM’i sürpriz bir şekilde eleyerek finalde Cloud9 ile karşılaşmış, ne yazık ki seriyi kaybetmişti. Takım turnuvayı kazanmamış olsa da, sergiledikleri performans ve çılgın şampiyon seçimleri ile çokça sempati toplamıştı. O takımın önemli bir parçası olan Vardags, 2015 Bahar Mevsimi’nde bu etkili performansını sürdürmüştü. Hylissang ile olan sinerjisi Avrupa LCS ortalamasının oldukça üstünde olan oyuncu, ne yazık ki 2015 Yaz Mevsimi’nde aynı performansı sergilemeyi başaramamıştı. Metanın değişmesi ve nişancıların hiper taşıyıcı rolüne soyunmasından sonra bu sorumluluğu kaldıramayan oyuncu, takımının galibiyetlerinde çok az katkı sağlamıştı. Nişancı rolünün de evrilmesi ile beraber, oyuncunun performansı sezon sonuna doğru da düşüşe geçmişti.

Nişancı arayışında olduklarını açıklayan Unicorns of Love’da Vardags’ın takımdan ayrılacağı konusuna neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Oyuncunun yedek oyuncu olarak takımda kalmak istemeyeceğini göz önüne aldığımızda Vardags’ın bu kararı oldukça anlaşılabilir gözüküyor.

Unicorns of Love’ın yeni nişancısının kim olacağı ise henüz belli değil. Takımın gelecek haftalarda düzenlenecek IEM San Jose’ye yeni kadrosu ile çıkması bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir