League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 5. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de Kış Mevsimi’nin ortalarına gelirken 5. haftanın ilk gün maçları tamamlandı.

Günün ilk maçında ligin son sırasında bulunan Bursaspor Espor playoff yarışındaki Dark Passage’la karşılaştı. Akademi takımından ormancı Steve Murphy ve nişancı Turtle’la maça çıkan ekipte destek rolünde ise takımın as ormancısı Viking yer aldı. Crystal’ın etkisiz başladığı mücadelede nehirde yakalanmasıyla Bursaspor ilk kanı dökse de Backlund geri dönüş skorunu almayı başardı. Ragner’in üst koridorda Olia üstünde kurduğu baskı ve Crystal’ın orta koridorda Backlund’un etrafında oynaması DP’nin mücadelede büyük anlamda öne geçmesini sağladı. Takım savaşlarını daha iyi oynamayı başaran Dark Passage maçı 32 dakikada kazanıp 5. haftanın ilk gününü galibiyetle kapadı.

İkinci maça geçtiğimizde HWA ve Royal Youth arasında az skorlu ve aksiyonun da yine az olduğu bir mücadele izledik. Alt koridorda Joker’in tercih ettiği Syndra HWA’ya zor anlar yaşattı. Pilot-Dumbledoge ikilisi koridorda rakiplerine karşı büyük üstünlük kurmayı başardı. Maçın 11. dakikasında Starscreen neredeyse ormancısından hiç yardım almadan Armut’u katletmeyi başardı ve ilk kanı takımına kazandırdı. Beklenenden çok daha yavaş ilerleyen mücadelede Royal Youth bir pozisyonda rakip üst koridorun ışınlanını yemlemek için Baron’a başlasa da HWA pozisyona yakın olmasına rağmen karşılık vermeyince kırılma noktalarından biri yaşandı. Baron güçlendirmesiyle birlikte objektifleri almayı başaran Royal Youth 30. dakikada alt koridorda kazandığı savaşla birlikte oyunu kapatmayı başardı.

Günün en önemli maçlarından biri Bahçeşehir Supermassive ve Galatasaray Espor arasında oynandı. Fabfabulous koridorda Hioss’un canını bir hayli indirip koridoru dondurarak ormancısı Stomaged’e baskın kapısını açtı ve böylelikle erken bir ilk kan izledik. Ardından Fabfab üstünlüğünü kabul ettirmeye çalışırken yaptığı basit hatayla rakibine skor verince adeta elleriyle koridoru hediye etti. Taikki’nin de alt koridora yaptığı akıllıca baskınla Zeitnot skorunu alan Galatasaray, Alev Ejderini de katlederek öne geçmeyi başardı. 13. dakikada orta koridorda 4 kişi olup Alamet’i kullanan ekip ilk kuleyi de almayı başardı. Çok hızlı ve aksiyon dolu mücadelede alt koridorda Fabfab’ın 5 kişilik inanılmaz Jarvan ultisini harika takip eden Zeitnot yaptığı Beşte Beş’le adeta bir savaşta oyunu tersine çevirdi. Bu savaşın üstüne Baron da alan SUP objektifleri de teker teker almayı başardı. Zeitnot’un öne geçmesinin ardından durdurulamaz bir hal alması da yavaş yavaş oyunun sonunu getirdi ve SUP mücadeleyi kazanmayı başardı.

5. haftanın 4. mücadelesinde Doğuş Üniversitesi Aurora ve Galakticos karşı karşıya geldi. Kötü gidişata bir dur demek isteyen Galakticos yeni üst koridoru Flaxxish’le ilk maçına çıktı. Koridor aşamasına çok iyi başlayan Flaxxish ilk kanı bire birde almayı başardı. Flaxxish üst koridorda başarılı bir performans sergilese de Aurora takım olarak rakibine kıyasla daha iyi ve organize bir görüntü çizdi. Alt koridorda ise Wendelbo’nun başarılı Thresh oyunuyla skorlar almayı başaran ekip orta oyuna önde girdi. Ardından yine alt koridorda çıkan savaşta Aurora önde gibi gitse de Naru ve Flaxxish’in savaşa katıldıktan sonraki başarılı oyunlarıyla 4 skor almayı başaran Galakticos maça geri dönüp altında da öne geçmeyi başardı. Karşılıklı hamlelerle geçen mücadelede aldığı Baron kararını çok doğru oynamayı başaran Doğuş Üniversitesi Aurora katliam yapıp oyunu kazandı.

5. maçta Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi oynandı. Taraftarların da yoğun tezahüratlarıyla başlayan mücadelede ilk kan Beşiktaş’ın harika oyunuyla Nagne’ye gitti. Ruin’e yapılan kule altının ardından Panky koridorda iyice rahatladı ve yaklaşık 20 minyon öne geçmeyi başardı. 12. dakikada yapılan karşılıklı kule altı denemelerinde Fenerbahçe Holyphoenix-Farfetch ikilisini düşürürken üst koridorda Panky-Seonghwan ikilisi ise Ruin’i düşürmeyi başardı. Beşiktaş ilk Alev Ejderi’ni katletmeyi başarsa da Fenerbahçe girilen küçük takasların çoğunda önde çıkmayı başardı. Ruin ise erken ve orta oyunda pek de iyi bir oyun geçirmedi. Sürekli çatışmaların ve kaosun olduğu mücadelede takımlar kazanmak için rakiplerinin savaş sırasında hata yapmasını bekledi. Geç oyunda Fenerbahçe çok daha iyi koordine olarak takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf oldu. Takım savaşlarında Holyphoenix’e çok iyi odaklanmayı başaran Fenerbahçe 29. dakikada kazandığı takım savaşıyla birlikte günün son maçını kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir