League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 5. hafta 4. gün karşılaşmaları tamamlandı

VF Şampiyonluk Ligi’nde süper hafta, dün itibariyle tamamlandı.

Günün ilk maçında HWA ve YC karşı karşıya geldi. Çok inişli çıkışlı bir performan ortaya koyan YC, bu mevsimin sürpriz denebilecek takımlarından HWA’ya karşı galip geldi. Oyuna iyi başlayan HWA tarafı oldu fakat Magifelix’in harika Ryze performansı ve Elwind’in mükemmele yakın Kennen performansı sayesinde YC galip gelmeyi bildi.

İkinci karşılaşma DP ve BUR arasındaydı. Yaptığı yeni transferlerle daha iyi bir uyum sergileyen DP, geçtiğimiz 2 haftada ciddi bir yükselişte olan BUR karşısında mağlubiyetten kurtulamadı. Oyunun başından sonuna kadar daha iyi takım koordinasyonuna sahip olan BUR, alt koridordaki Tolerant – Hades ikilisinin harika oyunlarıyla nispeten rahat bir oyun geçirdi ve oyunu kapatmakta zorlanmadı. Bu sonuçla BUR, üst sıradaki takımlara ciddi bir rakip olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Üçüncü karşılaşma RB ve AUR arasındaydı. RB, tekrar ne kadar hızlı oynamayı seven bir takım olduğunu gösterdi. Her ne kadar AUR maça iyi başlamış olsa da RB, yıldız üst koridorları Broken Blade ve genç ormancıları Closer’ın önderliğinde oynadıkları hızlı oyunla haftayı galibiyetle kapatmayı bildi.

Günün dördüncü ve son karşılaşması FB ve SUP arasındaydı. Haftanın en çok merak edilen karşılaşmalarından biri buydu. FB, SUP karşısında galip gelmeyi başardı ve önemli bir galibiyeti hanesine yazdırmış oldu. FB, haftalardır eleştirilen seçme-yasaklama aşaması performasını SUP’a karşı bir tık yükseltti ve geç oyuna yatırım yapan bir kompozisyon kurdu. Oyun her ne kadar ölüm sayılarında eşite yakın gitse de SUP, makro oyundaki tecrübesiyle rakibine üstünlük kurdu. Erken ve orta oyunda baskın olan SUP, oyunu geç oyuna taşımayı başaran FB karşısında komposizyon olarak geri kaldı ve FB, iki taşıyıcısı Frozen ve Padden’ın harika oyunlarıyla galip geldi.

VFŞL’de süper hafta sonunda ortaya çıkan lig sıralaması ise şöyle:

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir