League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 6. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de 6. hafta 1. gün karşılaşmaları tamamlandı.

Günün ilk maçında Beykent Üniversitesi YouthCREW ve Dark Passage karşı karşıya geldi. Son zamanlarda yükselen bir performans gösteren DP, ligin istikrarsız ekibi YC karşısında galibiyete ulaştı. Erken oyunun sakin geçtiği maçta DP’nin yeni transferleri Kirei, Humanoid ve Luger’in performansları galibiyette büyük pay sahibi oldu.

İkinci maç HWA ile Royal Bandits arasındaydı. HWA maça iyi başlamasına rağmen orta oyunda elindeki avantajı iyi kullanamadığı ve iyi takım savaşları yapamadığı için oyunu kaybetti. RB tarafında ise özellikle Freeze’in Draven ile sergilediği performans göz kamaştırdı. 9/0/3’lük mükemmel bir KDA ile oynayan Freeze bu performansını MVP seçilerek taçlandırdı.

Üçüncü maçta Doğuş Üniversitesi Aurora ve Bahçeşehir Supermassive kozlarını paylaştı. Oyunun erken aşamalarından itibaren orta ve alt koridorda baskı kuran SUP, bu baskının sonucunda rakibini teslim olmaya zorladı. Oyun boyunca SUP’un harita oyunlarına cevap veremeyen AUR, objektiflerde de rakibine cevap veremeyince teslim olmaktan başka bir çare bulamadı.

Günün son maçında Sihirdar Vadisi’nde Bursaspor Esports ve 1907 Fenerbahçe’yi izledik. oyun başında üst koridordan BUR’un kurduğu baskıya Padden ile cevap veren FB orta oyuna eşit durumda girmeyi başardı. Ancak rakibinin oyun sonu hasarına karşılık veremeyen Vadi’nin Boğaları mağlubiyet almaktan kurtulamadı. BUR’da ise kazandığı hemen her maçta olduğu gibi Stefan ve Milica’nın harika performansları göz doldurdu. Oyun sonunda 4/0/5’lik bir KDA’ya sahip olan Milica MVP seçildi ve rakipleri için Stefan ile birlikte büyük bir tehdit olduğunu tekrar hatırlattı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir