League of Legends League of Legends Haberleri

Vitality, Lira’yı transfer etti

EU LCS takımlarından Team Vitality, geçtiğimiz sezon LCK takımlarından Afreeca Freecs’te oynayan Lira’yı transfer etti. ESPN’in haberine göre resmi açıklama kısa bir süre sonra gerçekleşecekken, takımın Nukeduck ve Cabochard ile sözleşme yenilemesi bekleniyor.

2016 yılını hayal kırıklıkları ile tamamlayan Vitality, 2017 yılında iddialı bir kadro kurarak ligde söz sahibi olmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde Kasing ile yollarını ayıran takım, destek rolüne KT’den ayrılan Hachani’yi getirmişti. ESPN’in haberine göre ise takım, Afreeca Freecs ormancısı Lira’yı takıma dahil etti.

Daha önce KT ve CJ gibi takımlarda da forma giyen Lira, AF takımındaki en iyi oyuncu olarak gösteriliyordu. Oyunu iyi okuma özelliğine sahip olan oyuncunun lisan konusunda ise ne gibi problemler yaşayacağı henüz belirsiz. Normal ligi beşinci olarak bitiren takım, Bölgesel Eleme Turnuvası’nda ise Samsung Galaxy takımına elenmişti.

LCK’deki yeni yeteneklerden birisi olarak gösterilen ve gelişmeye dair büyük bir potansiyeli bulunan Lira, Vitality’de Mightybear’in yerini alacak. Baktığımızda Vitality’nin orman pozisyonunda büyük bir atılım yaptığını görüyoruz. Mightybear’dan sonra Lira’nın EU LCS’te çok büyük işler yapacağını söylememiz mümkün.

Vitality’nin 2017 kadrosu da yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Alt koridoruna mevsim sonunda Steelback’i getiren takım, yetenekli nişancının yanına Hachani gibi iyi bir desteği getirmeyi başardı. Orman pozisyonu Lira’ya emanetken Cabochard ve Nukeduck’ın da sözleşme yenilemesi bekleniyor. Her pozisyonunda belirli bir seviyede “yetenek” barındıran takımın tek eksiği ise shotcaller. 2016 sezonunda oyun sonu hatalarıyla birçok maç kaybeden takımın iyi bir lider seçmesi gerekiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir