League of Legends League of Legends Haberleri

Vodafone G2’nin İspanya Ligi’ndeki takımına sponsor oldu

e-Spor organizasyonlarından G2, yaptığı açıklamayla İspanya LoL Ligi’nde bulunan takımı için Vodafone ile sponsorluk konusunda anlaştığını duyurdu.

Son zamanlarda e-Sporun hızlı gelişme gösterdiği İspanya’daki LVP ligi ESL ortaklığı ile devam ediyor ve gelişme gösteriyor. Ligde birinci olan takımlar doğrudan Avrupa Yükselme Ligi elemelerinde mücadele etme hakkı kazanacak. Bununla beraber dolaylı olarak da İspanyol takımları LCS’e yükselme şansı elde etmiş oldu. Bu ligde mücadele edecek olan takımlardan birisi de Avrupa LCS’den yakından tanıdığımız G2’nun İspanyol takımı. İngiliz telekomünikasyon markası olan Vodafone ile anlaştığını duyuran G2 ekibi bundan sonra yoluna G2.Vodafone ismiyle devam edecek.

Organizasyonun sahibi ve e-Sporun sevilen yüzü Carlos “Ocelote” Rodriguez Santiago bu sponsorluk anlaşmasının tutkulu olduğu e-Spor dünyasına bağlı kalmak için bir fırsat olduğunu dile getirdi. Takımın çok istekli ve heyecanlı olduğunu söyleyen Ocelote bir an önce yola koyulmak istediklerini de belirtti. Takımın kadrosu daha önce yine LVP liginin farklı takımlarında oynayan oyunculardan oluşuyor. Kadro, Rosendo “Sendo” Fuentes, Kevin “Inkos” Alpire, Ismael “Miniduke” Martinez, Guilermo “Sou” Velasco ve Jesus “Falco” Perez isimlerinden bir araya geldi.

2015 yılında Avrupa LCS Bahar Mevsimi Finalleri İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenmişti ve çok iyi bir atmosfer ortaya çıkmıştı. Etkinlik, sosyal medyada da çok fazla övgü almıştı. e-Spora tutkusu bir hayli yüksek olan İspanya çıtayı daha da yukarı çekebilecek mi ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir