League of Legends League of Legends Haberleri

WeiXiao eski takımı Team WE’ye koç olarak geri dönüyor

League of Legends sahnesinin efsanevi oyuncularından birisi olarak bilinen WeiXiao, bu ünvanı kazandığı takım Team WE’ye koç olarak geri dönüyor. 

Team WE, Weibo hesabından yaptığı bir açıklamayla Gao “WeiXiao” Xue-Chang’i koç olarak kadrosuna dahil ettiğini duyurdu. Takımın kötü gidişatını giderme konusunda elinden geleni yapacak olan eski nişancının nasıl bir iş çıkartacağı merakla bekleniyor.

Henüz espor açısından bu kadar çok bilinmezken oyunun en iyi oyuncuları arasında yer alan WeiXiao, 2011-2014 yılları arasında WE’de nişancı olarak oynamıştı. Döneminin en iyi nişancısı olarak gösterilen oyuncu Ezreal, Corki ve Vayne oyunlarıla biliniyordu. LPL kariyeri başarılarla dolu olan oyuncu hem Çin sunucularında hem de Kore sunucusunda 1. sırayı almayı başarabilen ender oyunculardan.

Team WE şu anda batı konferansında son sırada yer alıyor. Takımın Worlds’e katılma şansı da oldukça düşük. WE, evindeki ilk galibiyetini 24 Temmuz tarihinde Suning Gaming’e karşı almıştı. Ligin bitimine dört hafta kaldığı için hayranların takımdan beklentisi düşük. Fakat eski efsanenin tekrar WE çatısı altında olması tüm hayranları heyecanlandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir