League of Legends League of Legends Haberleri

Wickd takım arıyor

Geçtiğimiz mevsim Avrupa Yükselme Ligi’nde Denial ile mücade veren Wickd, yeni takım arayışı içerisinde. İstediği takımı bir türlü oluşturamayan ve performansı eskisi kadar iyi olmayan oyuncu, Denial’dan önce Elements takımında oynuyordu.

CLG.EU kadrosunun efsanevi oyuncusu Wickd, League of Legends’ta aktif olarak halen oynamaya devam eden en eski oyunculardan birisi. Snoopeh, Froggen, Yellowpete ve Krepo ile Sezon 2’ye damgasını vuran CLG.EU’nun en önemli parçalarından olan oyuncu, Sezon 3’te Evil Geniuses adı ile Kuzey Amerika LCS’te de mücadele etmişti. Irelia oyunları ile tanınan Wickd, EG döneminde performans düşüklüğü yaşasa da, takım Avrupa’ya dönüp Alliance ismini aldıktan sonra performansını gözle görülür bir biçimde arttırmıştı. Değişen meta ile Elements döneminde performansı tekrar düşüşe uğrayan oyuncu, uzun bir süre toparlanamamıştı. Elements’te iken yedeğe alınıp yerine Kev1n getirilen Wickd, moralini bozmayarak mentalitesini yüksek tutmuş, ilerleyen haftalarda Kev1n’in de kötü oynaması nedeni ile takıma tekrar geri dönmüştü. Avrupa LCS 2015 Yaz Mevsimi başlamadan önce takımdan ayrılan oyuncu, Yükselme Ligi’nde profesyonel hayatına devam etmişti.

Roccat takımından tanıdığımız MrRallez ile Team Gravy’i kuran oyuncu, iyi bir takım oluşturmuştu. Daha sonra takımın Denial e-Sports tarafından satın alınması ile iyi bir yolda olduğunu kanıtlayan Wickd, 2016 sezonu için LCS’e yükselemedi. Metanın üst koridor oyuncularını ödüllendirdiği Sezon 5’in sonlarına doğru bu avantajı kullanamayan Wickd’ın oyun tarzı oldukça paylaşımcıydı. Takımın ihtiyacı olan şampiyonları oynayan ve carry rolleri oynamayı sevmesine rağmen tank rollerde de oldukça başarılı olan oyuncunun hangi takımda oynayacağı henüz belli değil. Denial e-Sports takımının ise dağılacağı konuşulmakta.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir