League of Legends League of Legends Haberleri

Wildcard Türkiye 2015’de şampiyon Bangkok Titans oldu

Kazanan takımın Dünya Şampiyonası’na gideceği Wildcard 2015 turnuvasında finalde Chiefs eSports Club’ı 3-1 yenen Bangkok Titans şampiyon oldu.

Grup aşamasını 4 galibiyet 2 mağlubiyet ile bitiren Chiefs ve 3 galibiyet 3 mağlubiyet ile finale çıkan diğer takım olan Bangkok Titans bugün karşı karşıya geldi. 5 maçlık seride özellikle Bangkok Titans ekibi agresif ve beklenmedik şampiyon seçimleriyle ön plana çıktı. Dr. Mundo, Graves, orta koridor Fizz gibi uzun zamandır fazla görmediğimiz seçimler yapan ekip, seri boyunca daha baskın olan taraftı. Bireysel anlamda ise Bangkok Titans adına G4 ve Lloyd ön plana çıkan isimler oldu. Grup aşamasındaki performansından biraz uzak olan Chiefs ise üçüncü maçı kazanıp durumu 2-1’e getirip umutlarını devam ettirse de rakibine üstünlük sağlayamadı.

Bu turnuva sonucu ile Bangkok Titans Dünya Şampiyonası’na gidecek olan 10. takım olmayı başardı. Şili’de düzenlenecek diğer Wildcard turnuvası ise 29 Ağustos Cumartesi günü başlıyor. 3 takımın yarışacağı turnuvada yine kazanan takım adını Dünya Şampiyonası’na yazdırmayı başaracak. Turnuvayı lolesports adresinden izleyebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir