League of Legends League of Legends Haberleri

WildCard Şili 2015’in kazananı Pain Gaming oldu

League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası’na WildCard sunucularından gidecek 2. takımın belirleneceği WildCard Şili 2015 turnuvasını kazanan takım Pain Gaming oldu. Grup aşamasında her takımın 4’er maç yaptığı turnuvada 4-0’lık skor ile grubu tamamlayan Pain Gaming, finalde Kaos Latin Gamers ile karşı karşıya geldi. Binlerce insanın izlediği final karşılaşmasında mücadele seviyesi ise oldukça yüksekti.

Seriyi 3-0 kazanan Pain Gaming, KLG’ye göre çok daha üstün bir performans gösterdi diyebiliriz. Pain, 3 maçta da oyun başı rakibine baskı kurmayı başardı. Bu baskının oluşmasındaki en büyük neden ise takımın ormancısı SirT’in Reksai ile harikalar yaratmasıydı. Oyun başı baskınlarda çok başarılı olan oyuncu. KLG’nin önemli oyuncularından üst koridor oyuncusu Helior’a sahayı dar etti diyebiliriz. SirT’in 3 maçta da Reksai seçiminde bulunması ise, KLG’nin yasaklama ekranında zayıf kaldığının bir göstergesi. Pain’in yıldızları Kami ve brTT ise 3 maçta da mükemmel oynadı. Kami’nin ilk maçtaki TF seçimi, maçı başlı başına kazandı diyebiliriz. Tüm seri boyunca rakibine hiç ejder vermeyen Pain, aynı zamanda kule sayısında da 33-7 önde bitirdi. Pain’in iyi oyununa hiçbir şekilde karşılık veremeyen KLG’de nişancı WhiteLotus, seri boyunca pozisyon hataları yaptı diyebiliriz. Öte yandan KLG’nin orta koridor oyuncusu Regi özellikle Lissandra ile 2. maç varlık göstermeye çalışsa da, serinin geri kalanında sahada yoktu diyebiliriz.

Bu sonuçla League of Legends Dünya Şampiyonası 2015’e gitmeye hak kazanan Pain Gaming, Brezilya’yı Dünya Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanan 2. takım oldu. 2014 Dünya Şampiyonası’na Brezilya’dan katılan Kabum!, Avrupa temsilcisi Alliance’a çok önemli bir yenilgi yaşatmış ve turnuvanın gidişatını değiştirmişti diyebiliriz. Pain’in şu anki performansı çok daha iyi gözükse de, turnuvada yapacakları merak konusu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir