League of Legends League of Legends Haberleri

Koç Woodbuck Team SoloMid’ten kovuldu

Amerika LCS’in köklü organizasyonlarından Team SoloMid, koç Woodbuck’ı takımdan kovdu. Koçun neden takımdan ayrıldığı hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmazken, organizasyonun pazarlamadan sorumlu Genel Müdürü Leena Xu’nun attığı tweet‘e bağlı olarak bu kararın arkasında geçerli bir neden bulunduğunu söyleyebiliriz.

Kasım ayında takıma katılan Woodbuck’ın görevi oyuncuların oyun bilgisini arttırmaktan ziyade oyuncuların doğru mentaliteye sahip olmasını ve bu mentaliteyi geliştirmesini sağlamaktı. Takım sahibi Reginald, daha önce beyzbol koçluğu yapan Woodbuck’ın takıma olgunluk getireceğini düşünmüş ve oyunculardan yaşça büyük bir koçun takıma fayda sağlayacağına inanmıştı. Görünen o ki alınan sonuçlar ve takımın şu anki durumu Reginald’ı hiç de memnun etmiyor.

Team SoloMid şu anda Amerika LCS’te 7-3’lük skor ile 2. sırada yer alıyor. Bakıldığında gayet iyi gözüken bu skorun “rüya takım” olarak gösterilen TSM için belirlenen hedef olmadığı ortada. Mekanik olarak rollerinde Batı dünyasının en iyilerinden olan oyuncuların bu kadar hafta geçmesine rağmen hala tam olarak bir “takım” olamaması organizasyon için büyük bir problem.

Öte yandan Woodbuck’ın kovulması hakkında League of Legends subreddit’inde bir çok spekülasyon ortaya atılmakta. Takımın belgesel olarak çektiği TSM:Legends programında oyuncuların Woodbuck ile olan diyaloglarını göz önünde bulunduran Reddit kullanıcıları, oyuncular ve koç arasındaki diyaloğun bu kovulmaya neden olduğu görüşünü savunmakta.

Bu ani ayrılığın arkasında TSM: Legends’ta koçun Bjergsen ile olan diyaloğu olduğunu savunan gönderiye cevap yazan Woodbuck şunları söyledi:

[su_quote]Hayır. Bjergsen en saygılı ve şu ana kadar gördüğüm en rahat şekilde koçluk yapılabilecek oyuncu. Daha önce de belirttiğim gibi, aramızdaki tam diyaloğu sizler görmüyorsunuz. Ben Soren de dahil olmak üzere oyuncuları zorluyorum. Böylelikle oyuncular akıllarından geçeni rahatlıkla söylüyor ve ben hislerine bu şekilde doğrudan cevap verebiliyorum.

Bjergsen ayrıca gelişime oldukça aç ve genel olarak olaylara çok iyi bir bakış açısıyla yaklaşabilen birisi. Kendisi boşu boşuna, tartışmalı da olsa, Batı’daki en iyi orta koridor oyuncusu olarak gösterilmiyor. Onunla ve oyuncuların geri kalanı ile çalışabildiğim için şanslıydım.[/su_quote]

Woodbuck’ın kadrodan ayrılması ile beraber TSM’de şu an sadece stratejik koç Jarge görev yapmakta. Takımın Woodbuck’ın yerini doldurup doldurmayacağı da henüz cevaplanmamış sorulardan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir