League of Legends

Worlds 2016 ödül havuzu iki katına çıktı

Heyecanlı ve çekişmeli bir turnuva olurken, Riot Games Worlds 2016’nın ödül havuzu ile ilgili bir güncelleme yaptı. Şirket turnuvanın orjinal ödül havuzunu 2 milyon dolar olarak açıklarken, oyuncuların oyun içinde yaptığı alışverişler ile beraber bu havuz 4 milyon doları aştı.

San Francisco’daki grup aşamaları sonunda çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu. Kuzey Amerika’nın umudu TSM ve Avrupa şampiyonu G2 turnuvadan elenirken batı dünyasından sadece H2K, ANX ve C9 yoluna devam edebildi. Turnuvanın çeyrek final karşılaşmaları önümüzdeki günlerde oynanacakken, Riot Games ödül havuzu ile ilgili bir açıklama yaptı. Bilindiği üzere şirket daha önce yaptığı açıklamalarla her Şampiyonlar Şampiyonu Zed satışının %25’i ve Şampiyonlar Şampiyonu Totem simgesinin %30’unun Worlds 2016 ödül havuzuna ekleneceğini bildirmişti. Turnuvada iki hafta geride kalırken ödül havuzu şimdiden ikiye katlandı.

championship_prize_pool_update-3

Riot Games’in oyuncuların ödül havuzuna katkı koyacağı açıklamasının geç gelmesi bir yana, sadece Şampiyonlar Şampiyonu Zed ve totem kostümünün bu ödül havuzuna katkıda bulunuyor olması da insanların gözüne görece az gözüküyor. Yine de şu ana kadar 2 milyon doların üzerinde bir katkıda bulunulmuş olması da League of Legends’ın oyuncu kitlesinin ne kadar geniş olduğunun bir göstergesi. Şampiyonanın ödül havuzu ise şu şekilde dağıtılacak.

  • 1. sıra: %40
  • 2. sıra: %15
  • 3./4. sıra: %7.5
  • 5./8. sıra: %4
  • 9./12. sıra: %2.25
  • 13./16. sıra: %1.25

Turnuva ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir