League of Legends

Worlds 2017 biletini alan son takım Team WE oldu

Ön Eleme ikinci turunda Vietnam ekibi Young Generation ile karşılaşan Team WE, rakibini 3-0 ile geçerek Worlds 2017 biletini almayı başardı.

Çoğu analist tarafından Çin’in en iyi takımı olarak gösterilen Team WE, Worlds 2017 elemelerinin son serisinde de üstün bir performans ortaya koyarak Worlds 2017’ye katılma hakkını elde etti. Vietnam temsilcisi Young Generation’la eşleşen WE, biraz tökezlediği ikinci oyun dışında rakibine nefes aldırmadı ve elemeleri namağlup tamamladı. Elemeler boyunca özellikle 957 ve Mystic harika performanslar sergiledi.

Team WE, seriye hızlı başladı. Kog’maw ve Taric tercihlerinde bulunan ekip, savunmasını Galio ve Jarvan IV’la güçlendirerek YG’nin Varus’u karşısında rahat bir oyun geçirdi. İkinci karşılaşmada Ezreal, Corki ve Tristana seçip üç nişancılı bir kompozisyonla vadiye inen WE, oyunun erken safhalarında epey sıkıntı çekti. Naul’un Syndra’yla güzel oyunlar çıkardığı ancak NhocTy’ın Cho’gath’la sürekli rakibe yakalanması sebebiyle geriye düşmeye başladığı karşılaşmada YG, elde ettiği avantajları sonuca dönüştüremedi. Team WE ise Condi’nin çaldığı Baron’u çok iyi kullanıp rüzgârı tersine çevirdi ve seride 2-0 öne geçti. Üçüncü karşılaşmada yine Mystic şov vardı. YG’nin mental olarak oyundan kopmaya başladığı seride erken oyun dengeli geçse de WE, takım savaşlarında üstünlüğünü gösterdi ve rakibini 3-0 mağlup ederek Worlds 2017 biletini aldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.