League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017’deki duraklatmalar için Riot Games’den açıklama geldi

Worlds 2017’de geride bıraktığımız üçüncü güne 1907 Fenerbahçe’nin müthiş performansı dışında duraklatmalar damga vurdu.

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin Hong Kong Attitude’u 50 dakika sonunda muhteşem bir şekilde mağlup ettiği maçta bir duraklatmayla heyecanımız yarıda kalırken, Young Generation ile Fnatic karşılaşması sırasında da bir tanesi bir dakika olmak üzere toplam üç kez duraklatma oldu. Nispeten uzun süreli bu duraklatmalar oyun ve seyir zevkinin aksamasına yol açtı. Seyirciler tarafında sorunların Çin prodüksiyonu kaynaklı olduğu yönünde konuşmalar gerçekleşse de, Riot Games bağlantı problemlerinin Worlds’ün Çin’de düzenlenmesi sonucunda yaşanmadığının altını çizerek kısa bir açıklama yaptı.

Temsilcimizin Hong Kong Attitude ile karşılaştığı maçta 22 dakikalık tek bir duraklama gerçekleşirken, problemlerden asıl etkilenen Fnatic ve Young Generation oldu. Maçta üç duraklama yaşayan takımlar önce 12 dakika, ardından 13 dakika beklemek zorunda kaldı. Son duraklatma ise bir dakika içerisinde sonlandı. Tüm duraklatmalarda “Kronokırılma” kullanılarak oyun sorunsuz çalıştığı kısa bir süre öncesine döndürüldü.

Yaşanan bağlantı sorunlarının oyun client’ında ek sorunları tetiklediğini belirten Riot Games, bu problemlerin art arda gelmesiyle duraklatmaların uzun sürdüğünü ve bu süreçte oyunu etkilemeden çözüm yolları aradıklarını söyledi. Bugün oynanan iki maçta toplam dört kez yaşanan duraklatmalar, her seferinde en heyecanlı yere denk gelmesiyle bizleri ayrıca üzmüş, sahnedeki oyuncuların da konsantrasyonunu ciddi şekilde etkilemişti. Bu duraklatmalar için özür dileyen Riot Games, sorunları araştırmaya devam ettiklerini ve ilerleyen maçlarda aksama olmaması için çözümler üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

Worlds 2017 heyecanı yarın C ve D gruplarında oynanacak son maçlarla devam edecek. 1907 Fenerbahçe’ye yarınki maçlarında bol şans ve başarılar diliyoruz.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir