League of Legends

Worlds 2017 Play-in Aşaması C ve D grubu analizi

Riot Games

Worlds 2017’de ilk iki günü geride bırakmamızın ardından sıra geldi temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin de boy göstereceği 3. ve 4. gün maçlarının analizine.

A ve B grubunda maçlar bugün tamamlandı. Beklendiği gibi Team WE ve Cloud 9 gruplarından kayıpsız çıkarken, Lyon Gaming tehlikeli olduğunu tüm izleyenlere gösterecek seviyede bir performansla grubundan ikinci olarak çıktı. Team oNe ise Dire Wolves ile yenişememelerinin ardından tie-breaker oynadı ve üst tur biletinin son sahibi oldu. Rüzgar gibi geçen iki günün ardından geldik bizi asıl ilgilendiren maçların oynanacağı Pazartesi ve Salı gününe. Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin de sahneye çıkacağı iki gün boyunca Türk esporseverlerin turnuvayı soluksuz takip edeceklerine şüphe yok.

 

C Grubu

Çoğu güç dengesi sıralamasında ve bireysel röportajda turnuvanın şansı en az iki takımı olarak gösterilen Young Generation ve Kaos Latin Gamers‘ın günün ilk maçında kozlarını paylaşacakları C Grubunda işler karışık. Fnatic‘in kayıpsız çıkacağı ön görülen grubun zirvesi belli gibi olsa da, play-in aşamasında üst tura çıkacak ikinci takım turnuvada daha ileriyi göremese bile hanesine önemli bir ünvan eklemiş olacak. Takımlar açısından bakıldığında kurada birbirleri ile eşleşmeleri ikincilik hayali için en büyük şansları olabilir. Yarın ve Salı günü oynayacakları karşılaşmalarda ise deyim yerindeyse Vadi’den kemik sesi gelecek!

1907 Fenerbahçe koçu Pades’in bir röportajında “ikinci olmamız durumunda eşleşmekten korkmadığım grup birincisi takım” olarak bahsettiği Fnatic play-in aşamasını keyfi yerinde geçiren takımlardan olacak gibi. Worlds’e katılım durumu H2K maçında belli olan ekip hata yapmaz ve kalitesinden ödün vermezse salı gününden sonra gelecek turdaki rakibini beklemeye başlayacak. Grubun Fnatic harici takımlarından bir sürpriz gelir mi bilinmez, fakat ikincilik mücalesi göz önünde bulundurulduğunda C grubunun izlemesi en zevkli gruplardan biri olacağı kesin.

Grubun seyir zevki en yüksek eşleşmesi: Fix – Slow vs. BigKoro – Palette

 

D Grubu

Türk espor izleyicileri ve medyası olarak D grubu hakkında onlarca tahmin yürüttük, analiz yaptık, haberler paylaştık. Fakat hiçbiri yarın sabah yaşamaya başlayacağımız heyecanı tam olarak tanımlamaya yetmez. Supermassive’in canavar gibi olduğu zamanlardan sonra global turnuvalar dünyasına Türkiye League of Legends topluluğu olarak arkasında duracağımız ve başarılı olma ihtimali yüksek yeni bir takım olarak giren 1907 Fenerbahçe, bu turnuvaya kesinlikle katılmış olmak için katılmıyor. 1907 Fenerbahçe’nin gruptaki şansını değerlendirmek için kendileriyle alakalı yaptığımız “1907 Fenerbahçe gruplara kalabilir mi?” makalesini okumanız faydalı olacaktır.

Aslına bakarsanız tüm play-in grupları içerisindeki en dengeli grup bu. Kendi bölgelerindeki dominasyonları sebebiyle uluslararası turnuvaların gediklisi haline gelen Rampage, grubun nispeten zayıf ekibi olarak görülüyor. Kişisel olarak Rampage’ı sürpriz yapmak için yeterince heyecanlı bir ekip olarak görmesem de, her zaman söylediğimiz gibi League of Legends’ta her şey olabilir.

Hong Kong Attitude ise grubun kapalı kutusu. Ülkemizdeki çoğu espor takipçisinin 1907 Fenerbahçe ile eşleşmesinden sonra araştırmaya başladığı ekip hafife alınacak gibi değil. Worlds’e ucundan kıyısından katılmayı başarmaları sürpriz gibi gözükse de, makro oyun yetenekleri ve takımın yıldız nişancısı Unified gibi bireysel yetenekler ile grup birinciliği iddiasını 1907 Fenerbahçe ile paylaşıyorlar desek yanlış olmaz. Yarın sabah 8:00’de C grubu maçıyla başlayacak heyecan 14:00’e kadar sürecek.

Grubun seyir zevki en yüksek eşleşmesi: Frozen vs. M1ssion

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin 2-0 ile bitirmesini umduğumuz ilk günün programı şöyle;

  • 8:00 | Young Generation vs. Kaos Latin Gamers
  • 9:00 | Rampage vs. Hong Kong Attitude
  • 10:00 | Fnatic vs. Kaos Latin Gamers
  • 11:00 | Hong Kong Attitude vs. 1907 Fenerbahçe
  • 12:00 | Young Generation vs. Fnatic
  • 13:00 | Rampage vs. 1907 Fenerbahçe
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.