League of Legends League of Legends Haberleri

Worlds 2018 Çeyrek Final takvimi belli oldu

Müthiş bir mücadeleye sahne olan grup aşaması maçları tamamlandı ve Worlds 2018’de çeyrek final eşleşmeleriyle takvim belli oldu. 

Buna göre takvim şu şekilde:

20 Ekim Cumartesi

  • 07:00 KT vs Invictus Gaming
  • 11: 00 Royal Never Give Up vs G2

21 Ekim Pazar

  • 07:00 Afreeca Freecs vs Cloud9
  • 11: 00 Fnatic vs Edward Gaming

C grubunu birinci bitiren KT’nin nispeten rahat bir turnuva geçirdiğini söylemek gerekiyor. Takımı şu ana kadar gerçekten de zorlayan ekibin EDG olduğunu belirtelim. LCK şampiyonu, Royal Never Give Up ile beraber kupanın en büyük adaylarından birisi. Invictus Gaming ise grubunu domine etmesine rağmen son gün Fnatic’e iki defa yenilerek grup birinciliğini rakibine kaptırmıştı.

RNG-G2 eşleşmesi kağıt üzerinde tek taraflı geçecek gibi gözükse de G2 kendi tarzını Vadi’ye yansıtma konusunda son günlerde büyük bir rol kat etti. 1-3-1 taktiğini kusursuz bir şekilde uygulayabilen G2’de Wunder ve Perkz’ün performansları takımın yarı finale yükselme şansında büyük bir rol oynayacak.

Afreeca Freecs de grup maçlarının ilk aşamasında hayal kırıklığına uğramış fakat ikinci yarısında maç kaybetmeden grup birinciliğini elde etmişti. Adeta bir peri masalı içinde olan Cloud9 ise AFs karşısında teoride dezavantajlı olmasına rağmen rüzgarı arkasına almasıyla birlikte iyi bir şansa sahip.

Çeyrek Final eşleşmelerinin belki de en tahmin edilebilir olanı ise Fnatic-Edward Gaming karşılaşması. Hali hazırda grubunda IG’yi iki defa yenen FNC’nin EDG karşısında zorlanmadan Yarı Final’e yükselmesi bekleniyor. Eğer FNC ve C9 iyi oyununa devam ederse S3’ten bu yana ilk defa iki batı takımı Worlds’te yarı finale yükselme fırsatı yakalamış olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir