League of Legends League of Legends Haberleri

Xantares’in forma giydiği BIG, Dreamhack Masters 2020 şampiyonu oldu

Dreamhack Masters Spring 2020’de temsilcimiz İsmail Can “Xantares” Dörtkardeş’in formasını giydiği BIG, finalde G2’yu 3-2 yenerek şampiyon oldu.

Xantaresli BIG, geçtiğimiz günlerde FaZe Clan’ı 2-0 mağlup edip finalde G2’nun rakibi olmuştu. Bugün oynanan finalde Fransız rakibini 3-2 yenen BIG, yeni kadrosuyla en büyük şampiyonluğunu elde etti.

G2 seri başı olduğu için seriye 1-0 önde başladı. G2, 2. harita olarak Vertigo ve Dust 2’yi, BIG ise Nuke ve Mirage tercihinde bulundu.

Serinin ilk haritasına iyi başlayan taraf G2 oldu. Arka arkaya aldığı roundlarla farkı açan G2 7-1 öne geçti. Sonrasında toparlanan BIG roundlar almaya başladı. Baskıyı elden bırakmayan G2 ilk yarıyı 10-5 önde geçti. İkinci yarıya da etkili başlayan G2, BIG’e yalnızca 1 round vererek serinin ilk haritasını 16-6 kazanarak 2-0 öne geçti.

Serinin ikinci haritası Nuke’e G2 iyi başladı. 3-0 öne geçen ekip bir anda hakimiyetini kaybetti. Arka arkaya 8 round alan BIG rakibinin üstünde büyük bir baskı kurdu. BIG performansını ilk yarı sonuna kadar sürdürdü ve yarı 11-4 tamamlandı. Haritanın ikinci yarısında da baskın performansını sürdüren BIG kendi seçtiği Nuke’ü 16-5 kazanarak seriyi 2-1’e getirdi.

G2’nun seçtiği Dust 2 haritasına 5-1 ile başlayan taraf BIG oldu. İlk yarıdan kontrolü eline alan ekip rakibine yaklaşma fırsatı tanımadı ve yarıyı 10-5 önde kapattı. Haritanın ikinci yarısında da etkili performansını devam ettiren BIG, rakibinin seçtiği haritayı 16-6 kazanarak final haritasına moralli girdi.

Final haritasına G2 çok iyi başladı. Henüz ilk yarıdan farkı açan ekip yarıyı 11-4 ile geçti. İkinci yarıda BIG’ten Syrson haritaya damga vurdu. Takımının arka arkaya aldığı roundlarda çok iyi bir performans sergileyen oyuncu önderliğinde BIG durumu 15-15’e getirerek maçı uzatmaya taşımayı başardı. Uzatmalarda da Syrson önderliğinde iyi bir performans sergileyen ekip rakibini 19-17 yenerek Dreamhack Masters Spring 2020’de şampiyonluğa ulaştı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir