League of Legends

Xpecial Team Liquid’ten ayrıldı

Team SoloMid’te uzun yıllar oynayan ve şu an Team Liquid takımında destek oyuncusu olan Xpecial, takımdan ayrıldığını açıkladı. Team Liquid, kısa bir süre önce geçtiğimiz sezon Team Dragon Knights’ta oynayan Smoothie’yi takıma kattığını açıklamıştı. Bu transferden sonra Xpecial’ın takımdan ayrılması beklenen bir şeydi.

Vlog ile bir açıklama yapan oyuncu, Kuzey Amerika LCS 2015 Yaz Mevsimi’nde Janna ve Annie ile başarılı oyunlar çıkartmış, genel olarak 4.22 KDA tutturabilmeyi başarmıştı. “Kariyerimin başlangıcından itibaren ilk defa takımsız kalıyorum” diyen oyuncu, “Bu durum beni biraz korkutuyor, fakat tecrübemin ve oyunumun iyi bir takım için yeterli olduğu konusunda kendime güvenim tam.” açıklamasını yaptı.

Team Liquid’in Smoothie’yi transfer etmesinden sonraki aktiviteleri hakkında bilgi veren oyuncu, kısa bir süre sonra başlayacak olan Challenger Turnuvası’na hazırlanan takımlar ile antreman maçlarına çıktığını söyledi. Bir süre Team Liquid’in Challenger takımı ile çalışan oyuncu, Cloud 9’ın Challenger takımı ile çalıştığını da açıkladı. Ne yazık ki kötü sonuçlar alan oyuncu, Cloud9 ile yollarını ayırdığını da belirtti.

Ne yapacağı konusunda henüz karar vermediğini belirten Xpecial, kendisi için en iyi takıma katılmak istediğini söylerken, bu takımın büyük bir isim olmak zorunda olmadığını da sözlerine ekledi. 2010 yılında profesyonel kariyerine başlayan oyuncu, Team SoloMid takımında 3 yıl oynadıktan sonra Curse takımına transfer olmuştu. LCS tarihinde 1000 asiste ulaşan ilk oyuncu olan Xpecial, bir süre önce Amerika’daki en iyi destek oyuncusu olarak gösterilmekteydi. Özellikle Yaz Mevsimi’nde performansında gözle görülür bir düşüş yaşayan oyuncu, tekrar bir numara olmak istiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.