League of Legends

xPeke, Redbull sporcusu oldu

League of Legends sahnesinde büyük bir üne sahip olan oyuncu xPeke, Redbull tarafından sponsor olunan ilk League of Legends oyuncusu oldu. Bu gelişme, e-Spor’un geleceği açısından da oldukça önemli. Zira global çapta ünlü ve başarılı şirketlerin League of Legends oyuncularına/takımlarına sponsor olması, profesyonel sahneyi ve oyunun önemini bir anda kat kat arttıracak gelişmelerden birisi. Redbull şu an sadece bir oyuncu olan xPeke’yi desteklese de, önümüzdeki süreçte takım olarak Origen’i desteklemesi oldukça olası.

Geçtiğimiz sezon Fnatic takımından ayrılan xPeke, Fnatic’ten takım arkadaşı olan Soaz’i de alıp yeni bir takım kurup Challenger Ligi’nde mücadele etmişti. xPeke’nin kurduğu ve sahibi olduğu takım Origen, geçtiğimiz Kış Sezonu’nu 1.lik ile tamamlayarak LCS’e çıkma hakkı kazanmıştı. Takım Soaz, Amazing, xPeke, Niels ve Mithy’den oluşmakta.

Redbull’un bu sponsor hamlesini xPeke üzerinde kullanması ise oldukça mantıklı ve kabul edilebilir. xPeke, sadece bir League of Legends oyuncusu olarak iyi birisi değil, aynı zamanda hayranları ile olan iletişimi ve hayran kitlesinin büyüklüğü açısından bakıldığında da oldukça başarılı bir oyuncu. Neredeyse bütün League of Legends oyuncularının adını bilen xPeke’nin bu ününün gelişmesindeki en önemli hareketi şüphesiz IEM turnuvasında SK takımına karşı yaptığı “backdoor” oyunuydu. Şimdi, oyundaki herhangi bir oyuncu backdoor yapmayı denediğinde sohbet kısmında “xPeke!” yazısını kesinlikle görüyoruz. Oyuncunun bu hareketi ve Avrupa LCS’deki saygınlığı, kendisini sahnenin bilinen yüzlerinden birisi yaptı ve bu sponsorluk anlaşmasını kaptı.

xPeke’yi ilk Redbull sporcusu olduğundan dolayı tebrik ediyoruz. Umarız ki Redbull bu desteğini oyuncularla kısıtlı bırakmaz, gelecekte büyük şirketlerin takımlara sponsor olmasını cesaretlendirecek hamleler yapar ve League of Legends tüm sporlar arasında hak ettiği yerlere ulaşır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.