Haber

xPeke ve Cyanide, Fnatic takımından ayrıldı

League of Legends’ı uzun zamandır takip edenler, xPeke’nin ve Fnatic’in LoL sahnesinde ne kadar önemli olduğunu bilirler. Sezon 1’deki şampiyonluk, 3 adet LCS şampiyonluğu ve daha niceleri, bu takımın, xPeke ile yakaladığı başarılardan sadece bazıları. Aynı şeyler, Cyanide için de söylenebilir. xPeke ile aralarındaki muazzam sinerjisiyle, “steal hero” lakabını sayısız ejderha ve baron hırsızlıkları ile kazanmış, oyunu geniş bir perspektiften gören Cyanide, son 3 sezondur, takımın vazgeçilmezlerindendi. Fakat bu birliktelik, yakın zamanda ne yazık ki son buldu.

Takımın LCS sezonlarındaki istikrarsızlığının, takım üzerindeki moralleri genel olarak düşürdüğü bir gerçekti. Rekkles’ın takımdan ayrılması, xPeke’nin hayalindeki takım sahibi olma düşüncesini tetiklemiş gibi görünüyor.

İki gün önce Fnatic takımının Facebook sayfasından yapılan açıklama ile, Cyanide ve xPeke’nin takımdan ayrıldığı duyuruldu. Elbette ki bu haber, hem takımın, hem de oyuncuların hayranları için hayal kırıklığı niteliğinde bir haber. Fnatic takımının giden oyuncuların yerini kim ile dolduracağı henüz belli değilken, xPeke’nin neler yapacağı şimdiden belli oldu.

10063

Kendi takımını kuracağını bir kez daha belirten xPeke, takımın LCS seviyesindeki oyunculardan oluşacağını ve bir oyuncunun muhtemelen kendisi gibi İspanyol olacağını söyledi. Bu da akla hemen, kendisi ile yakın arkadaş olan Mithy’nin xPeke’nin yeni takımında olabileceğini getirdi.

Facebook sayfasından uzun bir açıklama yapan Cyanide ise, profesyonel oyunculuktan emekli olduğunu, fakat eSports ile ilgili aktivitelerinin devam edeceğini açıkladı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.