League of Legends League of Legends Haberleri

xPeke ve takımı Origen LCS’de

Geçtiğimiz dönem Fnatic takımının dağılması ardından kendi organizasyonunu kuran xPeke, tekrar LCS’e dönmeyi başardı.

Copenhagen Wolves Academy ile finalde karşılaşan Origen takımı CWA’yı 3-0 yenerek direk olarak LCS’e geçmeyi başardı. Fnatic takımından ayrıldıktan sonra SoAz’i de yanında götüren xPeke, takıma eski TSM ormancısı Amazing’i, eski NIP destek oyuncusu Mithy’yi ve Avrupa’da en yetenekli nişancılar arasında ilk üçte gösterilen Niels’i katarak güçlü bir sinerji oluşturduktan sonra Challenger Series’de mücadele etti. Kış sezonu boyunca ligi domine eden Origen takımı finalde de CWA takımını zorlanmadan yenmeyi başardı.

xPeke’nin ve Origen takımının LCS’e geri dönmesi ile ligin çok daha fazla rekabetçi olacağına hiç şüphe yok. Zira hem sezon boyunca, hem de playofflar süresince harika oyunlar çıkartan Origen takımı LCS takımlarına bir çok zorluk çıkartacağa benziyor.

IEM Katowice 2013’teki Kassadin backdoor’u ile hafızalara yer edinen, hatta backdoor yapan her oyuncunun sohbet kısmına “xpeke!” yazması ile League of Legends terminolojisine giren xPeke, Origen’in CWA ile oynadığı serinin 3. maçında yine xPeke’lik yaptı ve maçı backdoor yaparak kazandırdı.

IEM’deki kadar can alıcı bir pozisyonda olmasa da, xPeke’nin backdoor’unu şuradan izleyebilirsiniz:

Batı Avrupa 2015 Bahar Sezonu’nda mücadele edecek Origen’den beklentiler büyük. Niels dışında geri kalan tüm oyuncuları hem eski LCS oyuncuları, hem de League of Legends tarihine isimlerini kazımış oyuncular. Origen’in Bahar Sezonu’nda neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir