League of Legends League of Legends Haberleri

YellOwStaR, Fnatic’den ayrıldı

Avrupa LCS takımlarından Fnatic’in kaptanı ve destek oyuncusu Yellowstar, takımı ile yollarını ayırdı.

Rüya gibi bir sezondan sonra beklenmedik ayrılıkların yaşandığı Fnatic, önemli bir oyuncusundan daha oldu. Takımın en eski oyuncularından ve kaptanı olan Yellowstar ayrıldığını açıkladı. 2015 yılının başında Fnatic ekibinde büyük değişiklikler meydana gelmişti. Efsane haline gelen Soaz, Cyanide, xPeke, Rekkles ve Yellowstar kadrosu dağılmıştı. Kadrodan geriye kalan tek isim Yellowstar ise emekli olacağını açıklamıştı. Büyük bir yeniden yapılanmaya giden Fnatic ekibinde koç olarak Deilor gelmişi. Yellowstar’ı takımda tutmaya ikna eden yeni koç, oyuncuyu bir de kaptanlıkla ödüllendirmişti.

Bunun ardından yaşanan olaylar zinciri ise Fnatic için adeta bir peri masalıydı. Yeni kadrosu ile bahar mevsimi şampiyonu olan ekip, MSI turnuvasına gitmeye hak kazanmıştı. Bu başarıda en büyük paya sahip isim de emeklilikten vazgeçip devam etmeye karar veren Yellowstar olmuştu. Yaz mevsiminde ise sadece Avrupa’da değil tüm League of Legends tarihinde bir ilke tanık olduk. Ligteki tüm maçlarını kazanan Fnatic, finale kadar yenilgisiz bir şekilde geldi ve şampiyon oldu. Yellowstar’ın adeta ayrılmaz bir eşi olan Rekkles’ın takıma geri dönmesi de bu inanılmaz başarının nedenlerindendi. Yeni oluşan bu kadronun ilk Dünya Şampiyonası’nda yarı finale kadar çıkması da elde ettiği son başarı oldu.

Rüya gibi geçen bu sezonun ardından Fnatic’de hiç beklenmedik ayrılıklar yaşandı. Önce Huni ve ReignOver, Amerika LCS’de oynamak için takımdan ayrıldılar. Şimdi de takımın kaptanı Yellowstar ayrılanlar arasına girdi. Tecrübeli destek oyuncusunun da Amerika LCS’de oynamak için ayrıldığı söyleniyor. Henüz resmi olarak herhangi bir açıklama bulunmasa da buna kesin gözüyle bakıldığını belirtebiliriz. Yeni takımının Team SoloMid olacağı yönünde ise ciddi iddialar bulunmakta.

Yellowstar ya da Fnatic tarafından yeni takım ile alakalı bir açıklama gelmedi. Umuyoruz iki taraf için de bu ayrılık üzücü sonuçlar doğurmaz.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir