League of Legends

Yellowstar PSG eSpor takımının başına geçti

League of Legends sahnesinin efsane isimlerinden Yellowstar dün itibari ile emekliye ayrıldığını açıkladı. Başarılı oyuncu Facebook hesabından bir açıklama yaparken, PSG cephesinden de yeni bir haber geldi. eSpor’a giren büyük futbol kulüplerinden birisi olan PSG, takımın başına Yellowstar’ı getirdi. Eski oyuncu böylelikle sadece PSG LoL takımının başına değil, tüm markanın başına getirilmiş oldu.

Fnatic’in efsaneleşmiş isimlerinden olan ve Sezon 1’den beri League of Legends sahnesinde yer alan Yellowstar emekliliğini açıkladı. Uzun bir süre nişancı pozisyonunda oynadıktan sonra destek rolüne geçen ve çok daha iyi bir şekilde performans gösteren oyuncu LoL tarihinin en başarılı oyuncularından birisi olarak emekli oldu. Sezon 1’de Dünya Şampiyonası Finali’nde mücadele etmiş Yellowstar toplam üç defa turnuvada yarı final oynadı. Bununla beraber beş adet EU LCS şampiyonluğu bulunurken, bir defa da NA LCS ikinciliği bulunuyor.

xPeke, Soaz ve Cyanide gibi isimlerin Fnatic’ten ayrılmasından sonra etrafına dört yeni oyuncu getirilen ve takımın lideri yapılan Yellowstar, bu görevi başarıyla yerine getirmişti. Çaylak Koreliler Huni-ReignOver ve Febiven-Rekkles ikilisinin  yardımıyla EU LCS tarihinde yenilgi almadan mevsimi tamamlayan tek takımın lideri konumundaki oyuncu, geçtiğimiz yıl aynı kadro ile Worlds yarı finali oynamış, bu mevsimi ise hayal kırıklığı ile geçirmişti. Kariyeri boyunca Against All Authority, SK Gaming, Fnatic ve Team SoloMid gibi başarılı takımlarda oynayan oyuncu emekliye ayrılsa da sahneden çok uzaklaşmadı.

Geçtiğimiz haftalarda eSpor’a gireceğini duyuran ve ilgisinin FIFA ve LoL takımları kurmak olduğunu belirten PSG yönetimi ise yıldız oyuncuyu takımın başına getirdi. Fransız oyuncunun böyle büyük bir sorumluluğu üstleneceğinden ise hiç şüphe bulunmuyor. Öte yandan Yellowstar sadece LoL takımını değil tüm eSpor kulübünü yönetecek. Henüz LoL kadrosu bulunmayan takımın sahneye nasıl bir adım atacağı ise merakla bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.