League of Legends League of Legends Haberleri

Saldırıya Devam ve Artçı Şok dengeleme alacak

Bazı rünlere 7.24 yamasında etki etmesi planlanan dengelemeler, Riot Games geliştirici blogunda duyuruldu. 

League of Legends’ta yeni bir döneme girdiğimiz 7.22 yamasıyla beraber taktik çeşitliliği ve meta alışılmışın dışına çıktı. Bir taraf suikastçi şampiyonların eskisine göre çok daha güçlü olduğunu ve oyunun dengelerini tamamen bozduğunu söylerken, diğer taraf nişancıların sezon 8’i domine edeceği görüşünde. Dün Meddler’ın NA geliştirici blogunda yaptığı açıklamaya göre Saldırıya Devam ve Artçı Şok anahtar rünleri dengeleme alacak. Meddler’ın haftaya gelecek 7.23 yamasından ziyade 7.24’te getireceklerini duyurduğu dengelemeler şu şekilde:

Saldırıya Devam

Bilindiği üzere Saldırıya Devam sezon öncesi dönemin en kuvvetli anahtar rünlerinden biri. Aynı şampiyona yapılan üçüncü vuruşlarda ekstra hasar çıkartmasının yanında takım arkadaşlarınızın da hedefe daha fazla vurmasını sağlayan rünün dengeleneceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Özellikle hemen her menzilli şampiyon tarafından tercih edilmeye müsait olduğundan oyunun dengelerini bozma ihtimali yüksek görülmüş olacak ki, Riot Games 7.24 yamasında dengelenecek anahtar rünlerden ilki olarak Saldırıya Devam’ı duyurdu. İsabet yolundaki iki anahtar rünü güçlendirilirken diğerinin dengelenmesi tam tersi bir etki yapar mı? Sezonun son yamasıyla beraber göreceğiz.

Artçı Şok

Saldırıya Devam’ın aksine, Artçı Şok daha çok kullananının bildiği butik bir rün. Özellikle üst koridordaki devler ve tank supportlar tarafından tercih edilen rün hedefi hareketsiz bırakacak bir kitle kontrol uyguladığınızda bonus zırh ve büyü direnci kazanmanızı sağlıyor. Fakat rünün dengeleme almasını gerektiren şöyle bir detay var ki, sağladığı ekstra zırh ve büyü hasarı % ile hesaplanıyor. Dolayısıyla Leona, rammus gibi rakibi hareketsiz bırakmadan önce zaten zırh ve büyü direnci değerlerini bolca geliştiren yetenekleri bulunan şampiyonlar, bu ründen herkesten çok faydalanıyor. Anlaşılan son dönemde ölen Leona görmememiz Riot Games’in de gözünden kaçmamamış ve 7.24 yamasında bu rünü dengeleme kararı almış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir