League of Legends League of Legends Haberleri

Yeni şampiyon Camille’in yetenekleri belli oldu

League of Legends’ın en yeni şampiyonu Camille’in yetenekleri Riot Games tarafından duyuruldu. Beklenildiği gibi fazlasıyla mobil olan Camille’in Irelia gibi bir şampiyon olduğunu, fakat farklı özellikleri ile kendisini özel bir şampiyon yaptığını söyleyebiliriz.

Yetenekler

Pasif-Değişken Savunma:

Camille’in şampiyonlara karşı normal saldırıları, rakibinin temel hasar türüne yönelik bir kalkan kazandırır. Bu kalkan Camille’in azami can değerine bağlı olarak güçlenir.

Q-İmha Protokolü:

Camille’in bir sonraki normal saldırısı rakip birime ilave fiziksel hasar verir ve Camille’e kısa süreliğine hareket hızı kazandırır. İlk kullanımını takiben Camille, İmha Protokolü’nü tekrar kullanarak ikinci bir saldırı yapabilir. Kısa bir süre beklerse bu yeteneğin ikinci saldırısı daha fazla ilave hasar verir ve hasarın bir kısmı gerçek hasara dönüşür.

W-Keskin Çelme:

Camille enerji toplar ve bunu, önündeki koni şeklinde bir alana savurur. Bu alanda bulunan bütün hedeflere fiziksel hasar verir. Hasar alanının dışta kalan yarısında bulunan rakipler; büyük ölçüde yavaşlar, azami can değerlerine bağlı olarak ilave hasar alır ve bu süreçte Camille de iyileşir.

E-Kanca Atışı/Duvar Hücumu:

Camille hedef yöne bir kanca atar; bu kanca bir duvara çarparsa Camille kendisini duvara doğru çeker. Hemen ardından Camille’in Duvar Hücumu  yeteneğini kullanmak için kısa süreli bir fırsatı olur.

Camille hedef yöne doğru atılır; isabet ettiği ilk şampiyonun bulunduğu noktada durur ve bu alandaki bütün rakipleri sersemletir. Camille rakip bir şampiyona doğru atılırsa, yeteneğin menzili artar ve Camille ilave saldırı hızı kazanır.

R-Hextech Ültimatomu:

Camille hedeflenen rakip şampiyona doğru sıçrar ve onu bir bölgeye hapsederken bu şampiyonun bütün dost birimlerini dışa savurur. Ültimatom etkin olduğu sürece hedef şampiyon hiçbir şekilde bu alandan çıkamaz. Bu bölge kısa bir süre sonra kendiliğinden (veya Camille bölgeden erken ayrılırsa) yok olur. Camille’in normal saldırıları, bu bölgenin içindeyken ilave büyü hasarı verir.


Camille’in yeteneklerinden de anlayacağımız üzere oynaması zor bir şampiyon olacağını söylemek mümkün. Takım savaşlarında tamamıyla doğru pozisyon almasıyla maçı kazandırma potansiyeli olan şampiyonun özellikle E ile R yeteneği doğru bir şekilde kombolandığında rakip takımın taşıyıcılarının şansı olmayacaktır.

Öte yandan Camille’in Fiora yerine Irelia’ya daha çok benzediğini de belirtelim. İki saldırı eşyasından sonra yaşayabilmek için tank eşyası çıkmak zorunda olan Camille, ilk eşya olarak Üçlü Kuvvet tercihinde bulunacaktır. Yeteneklerinin çok değişken ve farklı şekillerde kullanılabiliyor oluşu (özellikle W yeteneğinin iyileştirme özelliği) şampiyonu koridorda zorlu rakiplerden birisi haline getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir