League of Legends League of Legends Haberleri

Yenilmez rünü, 8.14 yamasında zayıflatmaya uğrayabilir

Çıktığı günden bu yana birçok hasar odaklı şampiyonun favorisi konumunda olan Yenilmez rünü, Riot tasarımcısı Meddler’ın League of Legends resmi forumundaki yorumlarına göre önümüzdeki yamada dengelenmesi planlanıyor.

Meddler, rünün neden dengeleme alması gerektiği hakkında verilen hasarın bir kısmını gerçek hasara çevirerek Kara Balta eşyası ile karşı sinerji oluşturduğu yorumunda bulundu. Başka bir oyuncunun forumda bu karşı sinerjinin bir sorun oluşturduğu görüşüne cevap veren Meddler, oyuncunun yorumunu doğrulayarak hem Kara Balta’nın hem de Yenilmez’in ‘Ezergeçer’ diyebileceğimiz ‘Bruiser’ kategorisindeki şampiyonlar için tasarlandığını fakat bu eşya ve rünün birbirlerine yardım etmediğini belirtti.

Oyun içinde son derece baskın olan Yenilmez rünü, ‘Ezergeçer’lerin tanklara karşı yaptığı bir seçim olması dışında birden fazla şampiyon türüyle uyum sağlamakta. Master Yi, Miss Fortune, Riven, Darius, Draven, Renekton gibi şampiyonlar için bu rün diğerlerine kıyasla aşırı kullanışlı bir tercih olarak görülüyor. Bu rünün kullanışlı olması ve nişancıların zayıflaması da alt koridorda dahi Darius gibi şampiyonların tercih edilmesine de olanak sağlıyor.

Rünün mekaniklerinde değişikliklere yol açması beklenen dengelemenin iki hafta içinde yayınlanacak olan 8.14 yamasında yer alması bekleniyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir