League of Legends League of Legends Haberleri

Yıl ortası büyücü güncellemesi 6.9 yaması ile geliyor

Oyundaki popülerliği günden güne düşen orta koridor büyücülerine güncelleme getireceğini açıklayan Riot Games, bu güncellemenin 6.9 yaması ile geleceğini açıkladı. Güncellenmesi planlanan şampiyonlar ise Vladimir, Malzahar, Vel’Koz, Brand, Cassiopeia ve Zyraydı.

Bazı orta koridor şampiyonlarının oyundaki etkinliğini geri getirmeyi planlayan Riot Games, yaklaşık iki ay önce büyük bir yıl ortası güncellemesi getireceğini açıklamıştı. Sezon 6’nın başlangıcından itibaren büyücü şampiyonlara ve eşyalara yönelik ağır nerfler getiren Riot, bu değişiklikleri şampiyonlara getireceği güncelleme ile dengelemeyi planlıyor. Mana iksirinin oyundan kalkması, büyücü eşyalarının pahalılaşması ve şampiyonların yeni gelen kabiliyetlerden gerektiği gibi faydalanamaması, Riot Games’in bu kararı almasındaki etkenlerdendi.

Son olarak yaptığı açıklama ile büyücülerin kullandığı can çalma eşyası olan Ataların Buyruğu eşyasını da kaldıran Riot Games’in bu yokluğu nasıl dengeleyeceği ise büyük merak konusu. League of Legends’ın beta sunucusu olan PBE’ye gelen yeni Hextech eşyalar, Ataların Buyruğu’nun yerini dolduracak cinsten olsa da, özellikle Vladimir’e gelecek olan güncellemenin başarısı, şampiyonun oynanabilirliğine doğrudan etki edeceğe benziyor. Belirtelim, Vladimir’in eşya setinde büyük bir yere sahip olan Ataların Buyruğu da 6.9 yaması ile oyundan kaldırılacak.

Orta koridor oyuncularının aklında olan diğer bir soru ise eşyaların fiyatlarının değişip değişmeyeceği. Özellikle Zhonya’nın pahalılığı bazı şampiyonların oyunun erken safhasında kullanışsız olmasına yol açmıştı. Değişikliklerin geleceği 6.9 yamasının ise oyuna ne zaman geleceği henüz belli değil. MSI’ın düzenlendiği zamanlara denk getirilmesi planlanan yama ne yazık ki en erken 2016 Yaz Mevsimi’nde oynanabilecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir