League of Legends

Zeitnot SuperMassive’e transfer oldu

Geçtiğimiz gün Dark Passage’dan ayrıldığı açıklanan Zeitnot SuperMassive’e transfer oldu. Oyuncunun takıma transferi ile SUP da önümüzdeki mevsim 6 Türk oyuncu ile mücadele edecek. Bilindiği üzere Achuu ve Nardeus da geçtiğimiz hafta takımdan ayrıldıklarını açıklamıştı.

Dark Passage ile iki adet TBF Şampiyonluğu bulunan ve takımda stratejik olarak oldukça önemli bir yere sahip olan Zeitnot, DP’den ayrıldıktan sonra iki nişancısını da gönderen SuperMassive’e transfer oldu. DP ile IWCQ 2016’ya da katılan fakat final karşılaşmasında INTZ’e yenilen oyuncu, SUP’ta kariyerinde yeni bir sayfa açacak.

SuperMassive ise bu transfer ile kadrosunu tamamıyla Türk yapmış oldu. Nardeus ve Achuu ile nişancı pozisyonunu dolduran, Nardeus geldikten sonra gücünü daha da arttıran takım bu iki oyuncu ile yollarını ayırmıştı. Nardeus Achuu’ya göre daha agresif ve proaktif bir oyuncuyken, Zeitnot’un bu iki oyuncu kadar agresif oynamayı sevdiğini ve taşımaya hevesli olduğunu söyleyebiliriz.

2016 TBF Finali’nde Dark Passage ile karşılaşan SuperMassive sürpriz bir şekilde rakibine 3-0 yenilmiş ve IWCQ biletini kaçırmıştı. 2016 Yaz Mevsimi boyunca ligin en iyi ve en istikrarlı oyununu ortaya koyan takım önümüzdeki mevsim çok daha güçlü bir şekilde lige başlayacak. Kurulduğundan beri takımın en zayıf yanı nişancı rolü olarak gösteriliyordu. Achuu’nun performansını arttırması ve Nardeus’un da takıma katılması, SUP’un nişancı rolündeki istikrar problemini çözememişti. Bu iki oyuncu yerine getirilen Zeitnot’un Türk olması, rol ile diğer oyuncular arasındaki sinerjiyi ve başarı oranını arttıracaktır. Transfer ile ilgili takımdan henüz bir duyuru gelmese de resmi açıklamanın kısa bir süre içerisinde yapılması bekleniyor.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.