League of Legends League of Legends Haberleri

Zven ve Mithy G2 Esports’a tranfer oldu

Dün Origen’den ayrıldıkları açıklanan alt koridor ikilisi Zven ve Mithy, geçtiğimiz mevsimi EU LCS şampiyonu olarak tamamlayan G2’ye transfer oldu. Organizasyon “Tatil bitti” başlığı ile yayınladıkları videoda bu iki transferi açıkladı.

EU LCS’te uzun zamandır konuşulan spekülasyonlar bir bir gerçekleşiyor. Bundan birkaç hafta önce Reddit’te Mithy ve Zven’in Origen’den ayrılacağı dedikoduları ortaya çıkmıştı. Dün Origen’in yaptığı açıklama ile bu ayrılık resmileşti. Alt koridor oyuncularını takımdan gönderen G2, bu kadro ile geçtiğimiz mevsimden çok daha güçlü olacağa benziyor.

G2 takımında geçtiğimiz mevsim nişancı olarak görev yapan Emperor, LCK takımlarından Longzhu’ya transfer olurken, takımın başarılı destek oyuncusu ise şu anda Team SoloMid’in destek oyuncu denemelerinde performansını sergiliyor.

Origen’in çaylak mevsimindeki mükemmel performansında büyük pay sahibi olan Zven&Mithy ikilisinin Origen’den neden ayrıldığı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat dedikodular, bu iki oyuncunun takımın geri kalanının yeteri kadar çalışmadığından ötürü ayrıldığını söylüyor. Bu transferler ile alt koridorunu eskisinden daha da güçlü bir hale getiren G2 ise kadrosunun geri kalanını korudu. Takımın güncel kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Kikis
  • Ormancı: Trick
  • Orta koridor: Perkz
  • Nişancı: Zven
  • Destek: Mithy

MSI 2016’daki performansıyla herkesi hayal kırıklığına uğratan G2, turnuva öncesinde tatile çıktığı için ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Takımın mevsim boyunca çok fazla çalıştığı için bu tatil kararını aldığı söyleniyor. Bunlar göz önüne alındığında, Zven ve Mithy’nin Origen’den ayrılışının nedeni daha belirginleşiyor.

Origen takımı 2015 Yaz Mevsimi’nde mükemmel bir performans sergilemiş ve EU LCS’i ikinci bitirip 2015 Dünya Şampiyonası’nda yarı finale kadar yükselmişti. 2016 Bahar Mevsimi’nde PowerofEvil’i transfer eden takım, oyuncudan dilediği gibi faydalanamadı. Bunun dışında takımın geri kalanının oyununu geliştirememesi ve metaya görece zor alışması, Zven ve Mithy’nin Origen’den ayrılışının arkasındaki neden olabilir.

G2 bu duyuru ile kadrosunu açıklarken, Origen’in de bugün bir açıklama ile kadrosunu duyurması bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir