League of Legends League of Legends Haberleri

Zven ve Mithy, Origen’den ayrıldı

Avrupa LCS’in dev takımlarından Origen, kadrosunun iki yıldızı Zven ve Mithy ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Yaz mevsiminin başlamasına az bir zaman kala oyuncu ayrılıkları ve transfer dedikoduları canlılığını sürdürmeye devam ediyor. Bu olaylar zincirine dahil olan son takım ise Avrupa LCS’in iddialı ekiplerinden Origen oldu. Takımın sitesinden yapılan açıklamayla, Jesper “Zven” Svenningsen ve Alfonso “mithy” Rodriguez’in takımdan ayrıldığı bilgisini paylaşıldı. Bu haber birçok kişiyi şaşırtsa da, son zamanlarda sosyal medyada iki oyuncunun da ayrılmak istediği ve başka bir takımda oynamak istediklerine dair birçok spekülasyon dolaşmaktaydı. Bu iddiaların üzerinden çok fazla zaman geçmeden Origen’in açıklamasıyla beraber dedikoduların da gerçek olduğu ortaya çıktı.

Bununla birlikte ayrılık haberinin duyurulduğu açıklamada yer alan “Yeni oyuncularımızı çok seveceğinizden eminiz ve her zaman olduğu gibi onları sıcak bir şekilde karşılayıp tüm desteğinizi vermenizi bekliyoruz,” ifadesi, ayrılan isimlerin yerine gelecek oyuncular hakkında da tahminler yapılmasına yol açtı.

Nitekim bu noktada en çok dile getirilen isimler ise uluslararası arenada ülkemizi gururla temsil eden HolyPhoenix ve Dumbledoge oldu. Söylentinin arkasındaki en önemli sebep de, Origen üst koridor oyuncusu Soaz’ın iki oyuncumuzu da takımda yaşanan ayrılıkların hemen ardından Twitter’da takibe almasıydı. Halihazırda bir takımı bulunmayan HolyPhoenix’in transfer ihtimali nispeten sağlam temellere dayandırılabilecek olsa da, SuperMassive ile rüya gibi bir sezon geçiren Dumbledoge’un Origen kadrosuna dahil olması ilk bakışta zor gözüküyor.

Zven ve Mithy gibi yüksek uyuma ve yeteneğe sahip iki oyuncunun yerine gelecek yeni alt koridor ikilisinin bugün içerisinde duyurulması bekleniyor.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir