mix VALORANT

Alp Eren Gül, BBL Esports’un Yeni VALORANT Takım Menajeri

BBL Esports’ta transferler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde genel menajer Özgür “Root” Alagül ile yollarını ayırdığını belirten BBL Esports, VALORANT takım menajerini duyurdu. Yeni sezonda takımın menajerliğini üstlenecek isim Alp Eren Gül.

Fenerbahçe Espor Öncesinde Espor Kariyeri Başlamıştı

Alp Eren Gül, uzun yıllar Fenerbahçe Espor’da görev aldı. Fenerbahçe Espor’da takımın genel menajeri Emre Aksoy ile birlikte bir seneye yakın asistan menajerlik, sonrasında da VALORANT takımının kuruluşundan beri VALORANT takım menajerliği görevlerini üstlenen Eren’in espor kariyeri daha önce başlamıştı.

2015 yılında Beykent Üniversitesi’ne başladığı sene üniversitede Espor Kulübü kurup, üniversite boyunca kulübün başkanı olarak görev almıştır. Üniversitesinin son iki senesinde Riot Games’de de gönüllü olarak üniversite temsilcisi olarak görev almıştır. Fenerbahçe Espor öncesi son olarak PUBG Mobile oyununun Türkiye’de tanıtımı ve organizasyonlarını üstlenen bir ajansta çalışmış ve burada organizasyon tarafında da tecrübe elde etmiştir.

Fenerbahçe Espor, VALORANT takımı kurulumunda akademi yapısı ile ilerlemiş, Alp Eren Gül önderliğinde takım koçları yaklaşık 900 kişiden oluşan oyuncu havuzundan, profesyonel olabileceklerini düşündükleri oyuncuları seçmiş ve takım ile sözleşme imzalatmışlardır. Elite, J4hex, Soyer, 4wood gibi birçok isim kariyerlerindeki en büyük sıçramalarını Eren ile çalıştıkları dönemde gerçekleştirmişlerdir.

Efe “Elite” Teber & Alp Eren Gül

 

Fenerbahçe Espor’dan BBL’e Geçiş

League of Legends Yaz Mevsimi Finali’ne çıkmayı başarmış Fenerbahçe Espor, son haftalarda yaptığı hamlelerle neredeyse şampiyonluğa kadar uzanıyordu. İzmir’de gerçekleştirilen Türkiye Büyük Finali‘nde Denizbank Wildcats’e kaybederek, ikinci sırada tamamladıkları Yaz Mevsimi, 2017’de Şampiyonluk Ligi’ne giren Fenerbahçe Espor için League of Legends’ın da sonu olmuştu.

Fenerbahçe Espor sonraki aylarda önce League of Legends sahnesinden çekildiklerini, ardından genel menajerleri Emre Aksoy ile çalışmaları durdurduklarını açıklamış, taraftarın büyük tepkisini toplamıştı. O günlerde LoL’den çekilen Fenerbahçe Espor acaba yatırımlarını VALORANT’a mı kaydıracak derken, takımın VALORANT yapısının başından beri menajerliğini üstlenen Alp Eren Gül de takımdan ayrılınca Fenerbahçe Espor’un her yerde küçüleceği düşünüldü.

Birkaç haftadır BBL ile çalışmaları sürdüren takım menajeri, birçok paylaşımda yer almaya başlamış, BBL taraftarının çoktan konuştuğu bir isim haline gelmişti.
Bugün BBL Esports resmi twitter hesabında yapılan paylaşım ile ‘ün BBL Esports VALORANT takım menajerliği görevi duyuruldu.

 

BBL Esports geçtiğimiz hafta takımın genel menajeri Özgür “Root” Alagül ile yollarını ayırdığını duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir