Minecraft Speedrun Dünya Rekoru 07.01 Speedrun

Minecraft Speedrun Dünya Rekoru Kırıldı! 07.01

Speedrun, bir oyunu kategoriye göre hileli yada hilesiz. Bug kullanarak yada kullanmayarak en hızlı şekilde bitirme eylemine denir. Minecraft Speedrun ise koronayla ve Dream ile beraber Dünya’da en fazla takip edilen ve en çok yapılan speedrun kategorilerinden biri. Dün ise Minecraft Speedrun’da bir devrim yaşandı. Daha 3 hafta önce tazelenmiş rekoru 21 saniye fark ile Drip isimli speedrunner tekrar tazeledi. Oynanan kategori ise en popüler kategori olan 1.16+ RSG

Dünya Rekorunun Kırıldığı Kategori Nedir ?

Öncelikle RSG’nin açılımından başlayalım. RSG, “random seed glitchless” yani speedrunu daha önce hiç oynanmamış bir Dünya’da oynamanız gerekiyor ve oyunun hiçbir açığını isteyerek yada istemeyerek run boyunca kullanamazsınız. Kullanırsanız, Dünya rekoru kırsanız dahi rununuz geçersiz sayılır.

Dünya Rekoru:

Bu kategoride Dünya rekoru bugüne kadar 7 dakika 24 saniye ile nofearr1337’ye aitti. Bugün ise kategorinin önceki sürümlerinde de daha önceleri Dünya rekoru kırmış olan speedrunner ve yayıncı olan “Drip” 07 dakika 01 saniye ile rekoru, yaklaşık 23 saniye kısaltarak kırmayı başardı. Minecraft speedrunlerda bir zamanlar rekorların 10 dakikadan fazla olduğunu hesaba katarsanız neredeyse 30 saniye olan 23 saniye büyük bir değişim. Yaklaşık 2 piglin tradei, bir kaç blaze öldürmesi ve yeterince hızlıysanız bir nether portalı buildlemeye yetecek bir süre bu.

Minecraft Speedrun Dünya Rekoru’nun Videosu:

Bir başka minecraft speedrun haberimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir