Haber

Metal Gear Solid Yeniden Yapım Tartışmaları

Konami’nin köklü serilerinden Metal Gear Solid için bir yeniden yapım çalışması olabileceği söyleniyor. Solid Snake’in seslendirme sanatçısı David Hayter, mevcut nesil konsollar için bir Metal Gear Solid Remake sürümünün geliştiriliyor olabileceğini öne sürdü.

Metal Gear Solid Remake geliştiriliyor olabilir

İddia, YouTuber Dan Allen ile uzun bir tartışma sırasında ortaya çıktı ve seslendirme sanatçısı, Hideo Kojima klasiğinin yeni bir versiyonunun geliştirme aşamasında olabileceğini söylendiğini belirtti.

Doğal olarak oyuncular bunun üzerine tam bir MGS yeniden yapımını içermesiyle ilgili yeni bir duyuru bekliyordu. Raiden‘ın arkasındaki seslendirme sanatçısı Quinton Flynn tarafından cevaplandı ve aynı zamanda hayranların olası bir Metal Gear Rising hakkında soru soranlarına da yanıt verdiğini söyleyebiliriz.

Metal Gear Solid yeniden yapımıyla alakalı uzun süredir bazı söylentiler sosyal medya aracılığıyla oyuncular tarafından konuşuluyordu. Tabii ki, orijinal MGS’nin, Nintendo’nun GameCube’üne özel, 2004’teki The Twin Snakes biçiminde bir yeniden yapımı var. Ancak Hideo Kojima tarafından yaratılan gizlilik serisinin yeni bir canlanması veya belki de yeni bir devam filmi kesinlikle oyuncular tarafından memnuniyetle karşılanacaktır.

İnce bir ipucu vermek istersek, MGS 2, MGS 4 ve tabii ki Platinum Games’in yönettiği hack-and-slash Metal Gear Rising’de Raiden’ın arkasındaki seslendirme sanatçısı Quinton Flynn, Metal Gear Solid ile ilgili bir duyurunun yapılabileceğini söyleyen hayranlarına Twitter aracılığıyla yanıt verdi.

Quinn‘in Cameo sayfasında paylaşılan bir video hakkında yorum yapan bir hayran “Metal Gear Rising’in önümüzdeki ay onuncu yıl dönümü” yazdığını ve ardından başka bir hayran “Metal Gear Rising 2’nin, Metal Gear vitrinini geri kalanıyla birlikte BT?” yazısını paylaşmıştı.

Flynn şifreli bir şekilde “Önümüzdeki haftalarda duyurulacak şeyler için bizi izlemeye devam edin” dedi. Bunun Metal Gear ile ilgili yaklaşan bir etkinliğe mi yoksa MGS’nin yeniden yapımı için bir duyurumu olacağını bilemiyoruz. Belki de Metal Gear Rising 2’yi işaret edip etmediğinin bilemeyiz. Fakat kesinlikle bir şeylerin döndüğünü söyleyebiliriz.

Oyun dünyasından en güncel diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.