mix Oyun

New York Oyun Ödülleri Sahiplerini Buldu

New York Oyun Ödülleri, New York Video Oyun Eleştirmenleri Konseyi tarafından her yıl düzenlenen önemli bir oyun ödül törenidir. Bu yıl gerçekleşen 12. törende, oyunların yaratıcıları, oyunculukları, yazarlıkları, müzikleri ve dünyaları gibi birçok kategoriye göre ödüller verildi.

En önemli ödül olarak kabul edilen “Big Apple Ödülü” bu yıl FromSoftware’un “Elden Ring” oyunu tarafından kazanıldı. Aynı zamanda “Statue of Liberty Award” ile “En İyi Dünya” kategorisinde de ödül alan Elden Ring, oyun dünyasının en iyi oyunlarından biri olarak görülüyor. “Off Broadway Ödülü” ise “Vampire Survivors” oyunu tarafından kazanıldı. “En İyi Indie Oyun” kategorisinde ödül alması, oyunun yaratıcılarının çalışmalarının takdir edilmesini sağladı.

“Herman Melville Ödülü”

“God of War Ragnarök” oyununa verildi. Oyunun yazarlığı, oyun dünyasında önemli bir yere sahip olarak görülüyor. “Great White Way Ödülü” ise “Manon Gage”ye verildi. “Immortality” oyununda canlandırdığı “Marissa Marcel” karakteriyle oyunculuğu ile öne çıktı.

“Tin Pan Alley Ödülü”

“Metal: Hellsinger” oyununun müziği için verildi. “Coney Island Dreamland Ödülü” ise “Moss: Book II” oyununun AR/VR teknolojisi için verildi. “A-Train Ödülü” ise “Marvel Snap” oyununun mobil platformlar için çıkardığı versiyonu için verildi. “Freedom Tower Ödülü” ise “The Stanley Parable: Ultra Deluxe” oyununun yeniden yapımı için verildi.

“Joltin’ Joe Ödülü”

“Masaya Chikamoto”ya verildi. “VGBootCamp/Red Bull Esports” takımının oyuncusu olarak esports alanında öne çıkan bir isim olarak görülüyor. “Knickerbocker Ödülü” ise “Justin Heckert”e verildi.

“Vanity Fair”da yayımladığı oyun haberleri ile öne çıkan “Justin Heckert”e verildi. En iyi oyun haberciliği kategorisinde ödül alması, oyun endüstrisinde yaptığı öncü çalışmaların takdir edilmesini sağladı. “Elizabeth Jennings Graham Ödülü” ise oyun eğitimi alanında öncü olan “Ryan O’Callaghan”a verildi. Son olarak “Andrew Yoon Legend Ödülü” ise oyun endüstrisinde önemli bir yere sahip olan “Phil Spencer”a verildi.

Bu yıl gerçekleşen New York Oyun Ödülleri, oyun endüstrisinin en iyilerini tanıtmak ve onların çalışmalarını kutlamak için düzenlendi. Ödüller, oyun dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilir. Bu yılki kazananlar, oyun endüstrisinde öncü çalışmalar yapmakta ve oyunların yaratıcılarının çalışmalarının takdir edilmesini sağlamaktadır.

Category Winner
Big Apple Award for Game of the Year Elden Ring
Off Broadway Award for Best Indie Game Vampire Survivors
Herman Melville Award for Best Writing in a Game God of War: Ragnarök
Statue of Liberty Award for Best World Elden Ring
Tin Pan Alley Award for Best Music in a Game Metal: Hellsinger
Great White Way Award for Best Acting in a Game Manon Gage as Marissa Marcel (Immortality)
Coney Island Dreamland Award for Best AR/VR Game Moss: Book II
Central Park Zoo Award for Best Kids Game Kirby and the Forgotten Land
A-Train Award for Best Mobile Game Marvel Snap
Freedom Tower Award for Best Remake The Stanley Parable: Ultra Deluxe
Joltin’ Joe Award for Best Esports Player of the Year Masaya “aMSa” Chikamoto (VGBootCamp, Super Smash Bros. Melee)
Chumley’s Speakeasy Award for Best Hidden Gem Signalis
NYC GWB Award for Best DLC Destiny 2: The Witch Queen
Knickerbocker Award for Best Games Journalism Justin Heckert , Vanity Fair
Elizabeth Jennings Graham Award for Best Education Ryan O’Callaghan
Andrew Yoon Legend Award Phil Spencer

Oyun dünyasından en güncel diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir