PUBG

200.000$ ödüllü PUBG turnuvası duyuruldu

PUBG Corp, INTEL Extreme Masters Oakland’da düzenlenecek 200.000$ olarak para ödüllü bir PUBG turnuvası düzenleneceğeni duyurdu.

Bilindiği üzere kontrolsüz büyüyen ve yakın zamanda Bluehole Studios tarafından kurulan PUBG Corp. adlı şirket çatısı altında aktivitelerine etmeye başlayan PUBG, şu ana kadarki en büyük ödüllü turnuvasının müjdesini ESL yetkilisi Michael Blicharz ile ağzından verdi. 18-19 Kasım tarihlerinde Oakland’da gerçekleşecek Intel Extreme Masters etkinliğinde diğer bir çok rekabetçi turnuvanın yanında PUBG de boy gösterecek. Bu denli büyük bir shooter oyununu turnuva yelpazesi içine almak ESL için bir ilk olsa da, PUBG’nin yükselen marka değeri sayesinde katılımcıların ve turnuva yetkililerin bu durumdan hoşnut olduğu açık.

Turnuva Avrupa ve Amerika’dan 20’şer takımdan oluşacak. Ayrıca organizatörler tarafından davet edilecek 10 takımın yanı sıra, elemeleri geçerek turnuvaya katılmaya hak kazanacak 10 takım daha 200.000$’lık ödül için sahnede olacak. Turnuva hakkında PUBG Corp CEO’su Changhan Kim “Bu turnuvanın farklı formatları denemek açısından mükemmel bir fırsat olacağını umuyoruz, Gelecekte doğru adımları atmak için Gamescom, PUBG Invitational, IEM Masters Oakland gibi etkinliklerden deneyim kazanmamız çok önemli” şeklinde bir açıklama yaparken, katılımcı takımların listesinin ve turnuva programının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.