PUBG

Geçtiğimiz ay PUBG’de 1 milyondan fazla hileci ban yedi

Son dönemin en popüler oyunlarından PlayerUnknown’s Battlegrounds’ta geçtiğimiz ay 1 milyonun üzerinde hileci BattlEye sistemi sayesinde yakalandı.

Her ne kadar birçok alanda son döneme damga vurmayı başarsa da Steam üzerinde oldukça düşük değerlendirme puanları alan PlayerUnknown’s Battlegrounds, mevcut problemlerden yavaş yavaş sıyrılıyor. Optimizasyon ve sunucu kalitesi sorunlarını 1.0 versiyonu ile önemli ölçüde aşan PUBG, çıkış tarihinden itibaren başına dert olan hilecileri de olabildiğince defetmeye çalışıyor. BattlEye sistemi sayesinde ciddi adımlar atıldığını duyuran şirket yönetimi, geçtiğimiz ay 1 milyondan fazla hileciyi oyundan uzaklaştırdıklarını duyurdu.

Oyunda mevcut olan hilelerden en can sıkıcı olan şüphesiz her FPS oyunun problemi aim hilesiydi. Görüşünde olan oyuncuları uzaklık gözetmeksizin direkt olarak kafa atışıyla düşüren hileciler, oyun keyfini sıfıra indiriyordu. Bunun yanı sıra son dönemde azalmış olsa da zaman zaman ortaya çıkan hız hilesi de oldukça tepki çekiyordu. Ceza alan oyuncuların sayısı oldukça fazla gibi görünse de satış rakamlarıyla rekorları alt üst eden PUBG’nin hala tam olarak hilesiz hale gelmediğini de belirtelim. Programları işlevsiz hale getirmeyip yalnızca kullananları cezalandırmak her oyunda olduğu gibi burada da hilecileri durdurmayacaktır. Amaçlarının ne olduğunu bir türlü idrak edemediğimiz bu insanlar, bazı uzak doğu ülkelerinde olduğu gibi ancak yasalar vasıtasıyla durdurulabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.