PUBG PUBG Haberleri

Iroh, TSM ile yollarını ayırdı

Team Solo Mid, Ömer ‘Iroh’ Çakıldeveli ile yollarını ayırdığını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Takım ayrıca koç Didz ile de ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

Ağustos 2019’da Amerika’nın en saygı değer organizasyonlarından olan TSM’e transfer olan Iroh, bize Broken Blade’den sonra ikinci mutluluğu yaşatmıştı. Geçtiğimiz sene gerçekten Türk espor tarihi için önemli bir yıldı. Oyuncularımız ilk defa dünyaca ünlü organizasyonlara transfer oldular.

Sadece mücadele etmekle kalmadılar. Espora merakı olan gençlere örnek; çoğu umudunu yitirmiş esporculara da umut oldular.  Kelimenin tam anlamıyla espordaki özgüvenimizi ve başarımızı arttırdılar. Türk liglerini, Team Solo Mid ve Golden Guardians gibi köklü firmaların ilgi odağı haline getirmeyi başardılar.

İlk olarak Team Ready’de profesyonel kariyerine başlayan Iroh, burada biri Major ve biri Minor olmak üzere dört büyük turnuvaya katıldı. PEL elemelerinde başarıya ulaşamasa bile kariyerine burada tecrübe ekledi. Oyuncunun bir sonraki durağı kendini tüm dünyaya tanıtacağı Digital Athletics oldu. Mutlak bir başarı yakalayamasa da Avrupa Pro Ligi’nde oynadı. Burada FaZe, Team Liquid, Na’Vi ve NİP gibi yüksek seviye takımlara kendini kanıtladı. Takım ilk aşamada onuncu; ikinci aşamada ise 13. Oldu.

Turnuvadan kısa bir süre sonra TSM, Iroh’un kapısını çaldı ve Amerika macerası başlamıştı. DA’da yapamadığını TSM ile başardı. Turnuvanın üçüncü aşamasını 3. bitirerek 55 bin dolar kazandı. Iroh’lu TSM, son olarak PUBG’nin düzenlediği Dünya Şampiyonası’nda 32 takım arasından 7. olmayı başarmıştı.

Iroh, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “TSM ve eski takım arkadaşlarım sayesinde bol eğlenceli ve harika tecrübeler edindiğim bir sene geçirdim. Onlar için en iyisini diliyorum. Yeni takımımla yakında buralarda olacağım” dedi. Umarız daha güzel yerlere gelir ve bizleri gururlandırmaya devam edersin Iroh. Yolun açık olsun!

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir