PUBG

PUBG 400 milyon kayıtlı kullanıcıyı geçti

Dünyanın en popüler oyunlarından PUBG, şirketin açıklamasına göre bilgisayar ve Xbox One platformlarında toplam 50 milyondan fazla satış yaptı. 

Oyunun mobil versiyonunu da hesaba kattığımızda şu anda dünyada 500 milyondan fazla kayıtlı PUBG oyuncusu bulunuyor. Şirket ayrıca her gün tüm platformlarda 87 milyon insanın oyunu oynadığını da belirtiyor.

PUBG Corp yayınladığı blog gönderisinde “PUBG’nin bu başarısından ve büyümesinden ötürü gurur duyuyoruz ve oyunun geleceğinin de parlak olduğunu düşünüyoruz. Yeni içerikler ve oyundaki yenilikler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Oyunu daha iyi bir hale getirmek için yapabileceğimiz çok daha fazla şeyin bulunduğunun farkındayız. Bu yolculukta bizim yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.

Bir nevi bu haberi kutlamak adına PUBG şu anda Steam’de %33 indirimde. Oyun yayınlandığından beri ilk defa 30 doların altına inmiş durumda. İndirim 19 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında sürecek.

Elbette 400 milyon kullanıcı mobil oyunculardan ötürü biraz abartılmış gibi gözükse de PC ve Xbox One satışlarının 50 milyonu aşmış olması da oldukça büyük bir başarı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.