PUBG PUBG Haberleri

PUBG Global Invitational, 2 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olacak

Bu yaz düzenleneceği açıklanan PUBG Global Invitational’ın toplamda 2 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olacağı ve PUBG Corp.’un çalışmaları sürdürdüğü ortaya çıktı.

Polygon’da çıkan habere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds’un ilk büyük turnuvası bu yaz düzenlenecek. 20 profesyonel takımın katılacağı açıklanan bu büyük etkinliğin ödül havuzu ise tam 2 milyon dolar. Şu an yapılan turnuvaların aksine direkt olarak oyunun geliştiricisi Bluehole tarafından yayınlanacak olan turnuvada gelişmiş izleme modları da yer alacak. Bu sayede spectate modu sıkça eleştirilen PUBG’de ilk kez izleyenlere daha iyi bir deneyim yaşatılacak.

25-29 Temmuz tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek olan PUBG Global Invitational’da 20 takım yer alacak. Bu takımların kaç tanesinin davet, kaç tanesinin eleme usulüyle geleceği henüz netlik kazanmadı. 2 milyonluk ödül havuzuna sahip olan turnuva bu anlamda da heyecan uyandırıyor. Espor profesyonel sahnesinde tutunmak isteyen PUBG’nin resmi ilk turnuvası için bahsi geçen miktarın gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda rekor bilindiği üzere Dota 2 turnuvası The International 2017’ye ait. Toplamda 24 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip turnuva, 20 milyon ile bir önceki yıla ait rekoru da kırmayı başarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir