PUBG

PUBG kadrosu kuran espor takımları

Son dönemin en popüler oyunlarından PlayerUnknown’s Battlegrounds, henüz erken erişim aşamasında olmasına rağmen şimdiden birçok rekoru alt üst etti. Steam’de uzun yıllardır tahtın sahibi CS:GO ve Dota 2’yi yerinden ederek en çok oynanan oyun olmayı başaran ve yükselişi bir türlü durdurulamayan PUBG, espordaki varlığını da arttırmasıyla profesyonel organizasyonların ilgisini çekmeye başladı. İlk olarak Gamescom’daki Invitational turnuvayla espor etkinliği düzenleyen PUBG, önümüzdeki günlerde de IEM Oakland’da müthiş bir çarpışmaya sahne olacak.

Nitekim turnuvaların artması ve espor kanadının güçlenmesi, tanınmış espor takımlarını PUBG için kadrolar kurmaya ve yeni kupalar kazanmaya itiyor. Biz de bugüne kadar hem ülkemizde, hem de yurtdışında PUBG kadrosu kuran espor organizasyonlarını sizler için bir araya getirdik.

Listemizin ilk üç sırasında Türkiye’de espor varlığı bulunan ve bunu PUBG takımıyla güçlendiren organizasyonlar bulunurken, devamında uluslararası çapta popülerliğini sürdüren, birden fazla oyunda elde ettiği başarılarla dikkat çeken büyük takımlar yer alıyor. Listenin ilerleyen günlerde çok daha kalabalık bir hale geleceğini de tahmin etmek zor değil. Ama bakalım PUBG espora şimdilik kimler girmiş?

1. Team Turquality


2. Ice e-Sports Club


3. Royal Bandits


4. Cloud9


5. Team SoloMid


6. Evil Geniuses


7. Alliance


8. Team Liquid


9. Luminosity


10. Team Envy


11. Ninjas in Pyjamas


12. Team Dignitas


13. G2 Esports


14. FlyQuest


15. Team Kinguin


 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.